Visas ziņas

Īlons Masks: Pirmais cilvēks uz Marsa izkāps sešu gadu laikā

Pirmie cilvēki uz Marsa 2026. gadā

Foto: Bruno Albino/Pixabay.com

Pirmais cilvēks uz Marsa nonāks sešu gadu laikā. To paziņojis Īlons Masks, Axel Springer prēmijas pasniegšanas ceremonijas translācijā, kuru piešķir par idejām, kas ietekmē cilvēces attīstību.

Vienlaikus viņš piebilda, ka ir ļoti pārliecināts par termiņiem, taču neizslēdza, ka tie var tikt koriģēti. Par to ziņo CNBC.

Domājams, ka starpplanētu lidojumus veicinās lielās Starship raķetes parādīšanās, kuras prototips tagad atrodas SpaceX izmēģinājumu poligonā Boka Čikā.

Sešu gadu termiņš atbilst Īlona Maska 2016. gadā paziņotajam plānam. Tad viņš teica, ka pirmais cilvēks uz Marsa nonāks 2026. gadā.

Bet pagaidām SpaceX jāpaveic grūts uzdevums: saskaņā ar tās plānu – kompānija ar šo raķeti kavējas, jo bija paredzēts, ka pirmais izmēģinājuma lidojums orbītā notiks 2021. gadā. Turklāt pat tagad Īlons atzīst, ka pirms cilvēka palaišanas ar Starship raķeti vēl būs “daudz pavērsienu”.

Tomēr tagad darbs pie Starship ir kļuvis par SpaceX prioritāti. Tas tika paziņots pēc veiksmīgas pilotētās misijas ar Falcon 9 raķeti ar kuģi Crew Dragon, kas noslēdzās 2020. gada augustā.

Saskaņā ar plānu – Starship spēj pārvadāt milzīgu daudzumu kravu, kā arī līdz simts cilvēkiem. Masks vēlas, lai raķete būtu atkārtoti izmantojama un lidojumu galvenās izmaksas veidotu degviela. Tas maksimāli palētinās katru palaišanu.

Video – Starship animācija

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top