Visas ziņas

Šeņdžeņā uzstādīti pirmie digitālās juaņas bankomāti

Agricultural Bank of China

Foto: Leslin_Liu /Pixabay

Agricultural Bank of China (“Ķīnas Lauksaimniecības banka”) uzstādījusi pirmos digitālās juaņas bankomātus. To ziņo Cointelegraph, atsaucoties uz vietējiem plašsaziņas līdzekļiem.

Bankas klienti Šeņdžeņā var konvertēt digitālās juaņas, kas saņemtas “loterijas” ietvaros. Bankomātos var iemaksāt un izņemt digitālās juaņas, izmantojot viedtālruņa lietotni, un arī konvertēt skaidru naudu uz digitālo valūtu un otrādi.

Agricultural Bank of China ietilpst Ķīnas banku “lielajā četriniekā”. Forbes Global 2000 sarakstā par 2020. gadu banka ieņēma 5. vietu.

“Agricultural Bank of China uzņēmās iniciatīvu skaidras naudas iemaksas un izņemšanas funkcionalitātes ieviešanā bankomātos, lai palīdzētu Šeņdžeņas iedzīvotājiem adaptēties skaidras naudas digitalizācijai un izpētītu šī servisa transformāciju”, – teica bankas pārstāvis Czou Hua.

Bijušais Ķīnas Tautas bankas vadītājs Čžou Sjaočuaņs decembrī paziņoja, ka digitālā juaņa neapdraud globālās valūtas sistēmas. Pēc Sjaočuaņa sacītā – digitālā valūta atbalstīs pārrobežu tirdzniecību un uzlabos juaņas starptautisko statusu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top