Jaunā viedtālruņa “Pixel 6” skeneris reaģē uz citu cilvēku pirkstu nospiedumiem
Nesen prezentētos “Pixel 6” un “Pixel 6 Pro” viedtālruņus kompānija “Google” reklamē kā “jaunu mobilās drošības standartu”, taču neapmierināto lietotāju sūdzību skaits turpina pieaugt tikai dažas nedēļas pēc jauno viedtālruņu laišanas klajā.
Šoreiz kritiku ir izpelnījušies viedtālruņa “Pixel 6” pirkstu nospiedumu skeneri. Viens no jaunā viedtāltruņa īpašniekiem forumā “Reddit” pastāstīja, ka viedtālruņa drošība tomēr nav tik izcila, jo viņa sieva varēja atbloķēt viedtālruni ar saviem pirkstu nospiedumiem, neskatoties uz to, ka viņas pirkstu nospiedumi sistēmā nebija reģistrēti, un viedtālrunim bija jāatpazīst tikai vīra pirkstu nospiedumi. Līdzīgus incidentus bija pamanījuši arī citi foruma “Reddit” lietotāji.
Starp citu, tikai pirms pāris dienām internetā parādījās sūdzības par tiem pašiem viedtālruņa “Pixel 6” sensoriem, kas ir pārāk lēni un ne vienmēr precīzi. Kompānija “Google” reaģēja uz šīm sūdzībām, sakot, ka tā nav kļūda, bet gan jaunā sensora funkcija. Kompānija norādīja, ka pie lēnās sensora darbības ir vainojami “uzlabotie drošības algoritmi”, tāpēc lietotāju pirkstu nospiedumu autentifikācija var aizņemt ilgāku laiku. Nu diezgan ironiski teikts par jauno viedtālruni, kas “dod zaļo gaismu” nereģistrētiem pirkstu nospiedumiem.
Iespējams, ka viedtālrunī “Pixel 6” tiek izmantots novecojis optiskais pirkstu nospiedumu skeneris. Jaunais ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneris, kas pirmo reizi parādījās “Samsung Galaxy S10” viedtālruņu sērijā, ir ātrāka un uzticamāka alternatīva, jo gaismas vietā tiek izmantoti skaņas viļņi. Šo viedtālruņu pirkstu nospiedumu skenera darbību neietekmē arī uz tā nonākušie netīrumi, eļļa, kvēpi vai pat ūdens. Varbūt, ja kompānija “Google” būtu izvēlējusies šo pirkstu nospiedumu skeneri jaunajiem “Pixel 6” viedtālruņiem, tad nebūtu problēmu.
Avots: Gizmochina