Tehnoloģijas

Sakarā ar COVID-19 – vairākās valstīs policija izmanto ķiveres ar apkārtesošo temperatūras kontroli

Dažādu valstu valdības ir sākušas pasūtīt Ķīnas kompānijas KC Wearable ķiveres. Saskaņā ar ražotāja informāciju – ķiveres spēj nolasīt cilvēka temperatūru ar precizitāti līdz 0,3° pēc Celsija. Tā raksta Business Insider. Tas viss tiek darīts, lai pūlī identificētu cilvēku ar koronavīrusu.

Pagaidām nav zināms precīzs saraksts, bet iedzīvotāji jau redz, ka šīs ķivere nēsā Milānas policisti. Tādas pašas ķiveres ir iepirkusi AAE valdība un tās testē arī  Nīderlandes policisti.

Kādi uzdevumi un cik maksā?

Pagaidām tām ir vairāki uzdevumi: mērīt temperatūru, skenēt QR kodu, atpazīt numurzīmes, un arī identificēt cilvēku, izmantojot sejas atpazīšanas sistēmas.

Pēc Bussiness Insider datiem – cena būs 5000–7000 $ par vienību.

Tagad klienti pasūta ķiveres  testēšanai un pēc tam jau veiks lielākus pasūtījumus. Skaits nav zināms, bet Ķīnā jau tiek izmantots tūkstotis šādu ierīču. Turklāt ķiveres izmanto ne tikai policisti, bet arī medmāsas, apsardzes un metro darbinieki.

Kritika

Galvenā problēma ir temperatūra. To pieņemts uzskatīt par galveno simptomu koronavīrusa gadījumā. Bet tas tā nav. Kā piemēru min kruīza kuģi Diamond Princess, kas kļuva par lokālu “peldošu salu”, kurā izplatījās koronavīruss. Ceturtajai daļai ar koronavīrusu inficēto uz lainera temperatūras un citu simptomu nebija. Taču viņi vīrusu izplatīja.

Temperatūra arī var būt citu – apkārtējos neapdraudošu slimību simptoms. Piemēram, temperatūra bieži paaugstinās sievietēm menstruāciju laikā.

Un arī izmērīt temperatūru no attāluma bez kļūdām nesanāks. Piemēram, lidostās uzstādīto analogu sistēmu efektivitāte nav pierādīta.

Kritizēta tiek arī pati ķivere, kuras sensoram ir pārāk zema izšķirtspēja ražotāja solītajai 96 procentu precizitātei: 384 × 288 pikseļi. Normālai darbībai nepieciešami vismaz 640 × 480.

Ir jautājums arī par juridisko pusi: kas jādara policistiem, ja konstatē cilvēku ar temperatūru? Un kāpēc gan policijai vispār jānodarbojas ar temperatūras mērīšanu? Protams – koronavīruss mainīs pasauli, bet kā tas tiks noteikts juridiski?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top