Visas ziņas

Polijas gaisa spēku lidmašīnas kaujas gatavībā un ASV nosūta stratēģiskās izlūkošanas dronu RQ-4 Global Phoenix

Polijas gaisa spēku lidmašīnas kaujas gatavībā un ASV nosūta stratēģiskās izlūkošanas dronu RQ-4 Global Phoenix

Fermā Perevodovas ciematā Polijas teritorijā pie Ukrainas robežas otrdien noticis sprādziens graudu kaltē. Saskaņā ar vienu no versijām sprādzienu izraisīja Krievijas raķešu vai to atlūzu trāpījums.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis steidzami sasaucis Ministru padomes Nacionālās drošības komiteju aizsardzības jautājumos. Tajā pašā laikā valsts amatpersonas pagaidām neapstiprina, ka ar Krievijas raķetēm būtu nogalināti divi iedzīvotāji.

Polijas gaisa spēki kaujas lidmašīnas kaujas gatavībā un ASV nosūta stratēģiskās izlūkošanas dronu RQ-4D Phoenix

Taču par nogalinātajiem ziņo viena no augstākajām ASV izlūkdienestu amatpersonām. Viņa vārdus citē ziņu aģentūra Associated Press.

Polija nosūta armiju un prokuratūras darbiniekus uz raķešu piezemēšanās vietu. Valsts gaisa spēku lidmašīnas pēc trauksmes tika paceltas debesīs. Turklāt virs Dževušas pilsētas ir pamanīts amerikāņu stratēģiskais drons Northrop Grumman RQ-4D Phoenix.

Pentagons pagaidām nedz apstiprina, nedz noliedz informāciju par Krievijas raķešu nokrišanu Polijas teritorijā.

Publiski pieejamu avotu informācijas izlūkošanas projekta (OSINT) analītiķi sociālajos tīklos pauž viedokli, ka Polijas teritorijā nokritušās raķetes atlūzas esot ļoti līdzīgas raķetēm “5V55K”, kas tiek izmantotas Krievijā izstrādātajā raķešu kompleksā S-300.

Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien vakarā noliegusi jebkādu saistību ar šo incidentu.

Avots: Apnews

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top