Tehnoloģijas

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

Porsche 718 Cayman GT4 RS

Pasaules pirmizrādi Amerikā piedzīvojis jaunākais “Porsche 718” modeļu saimes flagmanis – “718 Cayman GT4 RS”, pārsteidzot ar vieglu uzbūvi, sportiska rakstura šasiju, izsmalcinātu aerodinamiku un unikālu skaņas pieredzi, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Apvienojot augstu apgriezienu motora radīto 500 ZS (368 kW) jaudu ar salīdzinoši nelielo 1415 kg pašmasu, “718 Cayman GT4 RS” radījis jaunu versiju terminam “braukšanas bauda”.

Neatkarīgi no tā, vai šis automobilis pārvietojas pa šauriem, līkumotiem kalnu ceļiem vai pa slēgtu sacīkšu trasi, “718 Cayman GT4 RS” ir kompaktu automobiļu ar vidū izvietotu dzinēju klases karalis. Nirburgringas Nordšleifes trasē tas pārspēj savu “brāli” “718 Cayman GT4” par vairāk nekā 23 sekundēm.

No sacīkšu modeļa aizgūts dzinējs

Atmosfēriskais sešu cilindru bokserdzinējs, kas aizgūts no “911 GT3 Cup” sacīkšu automobiļa un “911 GT3” sērijveida ražošanas modeļa, veido šīs sporta automašīnas “kodolu”, nodrošinot maksimālu braukšanas baudu.

Dzinējs sasniedz 9000 apgriezienus minūtē. Salīdzinot ar “718 Cayman GT4”, “718 Cayman GT4 RS” ir papildu 80 ZS (59 kW), radot 2,83 kg uz vienu zirgspēku svara un jaudas attiecību. Maksimālais griezes moments palielināts no 430 līdz 450 Nm.

Jaunais “718” modelis ietver jaunas gaisa ieplūdes lūkas aiz autovadītāja un pasažiera logiem. Tās gan uzlabo gaisa plūsmu salonā, gan vienlaikus rada satriecošu ieplūdes skaņu tieši blakus automobilī sēdošo ausīm. Raksturīgās gaisa ieplūdes lūkas aizmugurējo riteņu priekšpusē ir saglabātas un izmantotas dzinēja dzesēšanai.

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

Zibenīga ātrumu pārslēgšana

Tāpat kā visi modernie RS modeļi, arī jaunais “718 GT4 RS” pieejams ar “Porsche” divsajūgu ātrumkārbu (PDK). Šī ātrumkārba zibenīgā ātrumā pārslēdz septiņus pārnesumus un garantē maksimālu veiktspēju. Pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņas ļauj autovadītājam turēt rokas uz stūres, pat manuāli pārslēdzot pārnesumus. Tāpat iespējams izmantot pārveidoto pārnesumu pārslēgu centrālajā konsolē.

Ar sportisko, zemas attiecības ātrumkārbu “718 Cayman GT4 RS” ātrumu 100 km/h sasniedz vien 3,4 sekundēs (GT4 ar PDK: 3,9 sekundēs), un tā maksimālais ātrums ir 315 km/h (GT4 ar PDK: 302 km/h), ko tas sasniedz septītajā pārnesumā.

Pārsteidzoši viegls

Tipiskā RS stilā veidotā vieglā uzbūve ir jaunā “718 Cayman GT4 RS” dizaina noteicošais elements. Automobilis ar divām sēdvietām sver salīdzinoši maz – 1415 kilogramus ar pilnu degvielas tvertni un bez autovadītāja, kā to nosaka DIN standarts. Tas ir par 35 kg mazāk nekā “718 GT4”, kas aprīkots ar PDK. Šis svara samazinājums panākts, dzinēja pārsegā un spārnos izmantojot ar oglekļa šķiedru stiegrotu plastmasu (CFRP).

Arī vieglie paklāji un izolācijas materiāla samazināšana padara automobili vieglāku. Aizmugurējais logs izgatavots no viegla stikla. Mazāka svara durvju paneļi ar auduma atvēršanas cilpām un tīkliņi bagāžas nodalījumā papildina centienus likvidēt ikvienu lieko gramu.

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

Izteiksmīgi un funkcionāli elementi

Jaunais fiksētais aizmugurējais spoileris, tā gulbja kakla formas stiprinājumi un alumīnija atbalsti ir eksterjera dizaina atšķirīgie elementi. Šī ārkārtīgi efektīvā spoilera princips aizgūts no “Porsche 911 RSR GT” sacīkšu automobiļa un pirmo reizi “Porsche” sērijveida ražošanā ieviests “911 GT3” modelī.

Salīdzinot ar “718 Cayman”, “718 Cayman GT4 RS” ir par 30 mm zemāks braukšanas augstums. Apvienojot to, kā arī “Performance” režīmu izmantošanai sacīkšu trasē, izteiksmīgas lūkas priekšējo riteņu arkās, aerodinamiski optimizētus šasijas paneļus ar savienotiem aizmugurējiem gaisa izkliedētājiem, regulējamu priekšējo gaisa izkliedētāju un jaunu priekšējā spoilera lūpu ar sānu spārniņiem, jaunais “Porsche” automobilis rada par aptuveni 25% lielāku piespiedējspēku, nekā GT4.

Šasijas modifikācijas arī veicina uzlabotāku veiktspēju. Lodveida savienojumi cieši sakļauj šasiju ar virsbūvi, lai nodrošinātu vēl precīzāku un tiešāku vadību. Regulējamajai un sacīkšu trasei piemērotajai šasijai ir RS modeļiem raksturīgie amortizatori, kā arī modificētas atsperes un šķērsstabilizatora stienis.

Papildu komplektācijā pieejamā “Weissach” pakotne GT4 RS dinamisko dizainu paceļ vēl augstākā līmenī. Priekšējam bagāžas nodalījuma vākam, gaisa ieplūdes lūkām, dzesēšanas gaisa ieplūdes lūkām, gaisa filtra vākam, eksterjera spoguļu augšējam korpusam un aizmugurējam spoilerim ir oglekļa šķiedru raksta apdare.

Titāna izpūtēja uzgaļi līdzinās “Porsche 935” izplūdes sistēmai. Aizmugurē uzstādītais drošības karkass arī izgatavots no titāna. Instrumenta paneļa augšējā daļa izgatavota no “Race-Tex” materiāla, bet aizmugurējā logā iestrādāts liels “Porsche” logo. “Weissach” pakotnē par papildu samaksu 20 collu kalto alumīnija disku vietā iespējams pasūtīt 20 collu kaltos magnēzija diskus.

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

Precīzākais “718” saimes jaunpienācējs

Visi šie uzlabojumi salīdzinājumā ar “718 Cayman GT4” padara GT4 RS par izteiksmīgāko un precīzāko “718” saimes locekli. Tas sevišķi redzams Nirburgringas Nordšleifes trasē. Pēdējā pielāgojumu fāzē “Porsche” zīmola vēstnieks Jergs Bergmeisters 20,832 kilometrus garo apli pieveica septiņās minūtēs un 9,300 sekundēs. GT4 RS trases īsāko, 20,6 kilometru versiju, kas iepriekš kalpoja kā atskaites punkts, pieveica septiņās minūtēs un 4,511 sekundēs jeb par 23,6 sekundēm ātrāk nekā “718 Cayman GT4”.

Pulkstenis “718 Cayman GT4 RS”, ko “Porsche Design” īpaši radījis šī automobiļa pircējiem, ir tikpat dinamisks, cik tā četru riteņu līdzinieks. Šis viegla dizaina rokas pulkstenim papildināts ar augstas veiktspējas funkcijām, balstoties uz titāna izteiksmīgajām augsto tehnoloģiju īpašībām. Tā uzvilkšanas mehānisms veidots pēc sporta automobiļa disku dizaina, un to iespējams izvēlēties dažādās krāsās, tāpat kā automašīnu.

Jaunais “Porsche 718 Cayman GT4 RS” pasaules pirmizrādi piedzīvoja Losandželosas autoizstādē, kas norisinājās no 2021. gada 19. līdz 28. novembrim. GT4 RS pieejams ar papildu “Weissach” pakotni, lai vēl vairāk uzlabotu tā aerodinamiku.

“718 Cayman GT4 RS Clubsport” sacīkšu versija arī svinēja savu pirmizrādi Losandželosā, un tā izmantošana vairākos nacionālos un starptautiskos sacīkšu seriālos sāksies 2022. gadā.

Līdztekus “718 Cayman GT4 RS” un “718 Cayman GT4 RS Clubsport”, Losandželosā uzmanības centrā bija arī “Taycan”. “Porsche” pirmo reizi plašākai publikai demonstrēja jauno dinamiskas braukšanas variantu, kas pozicionēts starp “Taycan 4S” un “Taycan Turbo”.

Autoizstādes dalībniekiem bija iespēja aplūkot arī “Panamera” saimes jauno locekli – ekskluzīvo un eleganto “Platinum Edition” ar augstas kvalitātes aprīkojumu.

“Porsche” autoizstādē Losandželosā iepazīstina ar jauno “718 Cayman GT4 RS”

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”.

Patēriņa un izmešu dati noteikti saskaņā ar likumā paredzēto mērījumu metodi. Tā kā visas “Porsche” piedāvātās jaunās automašīnas saņēmušas tipa apstiprinājumu saskaņā ar WLTP, atvasina no WLTP vērtībām.
Papildu informācija par jauno vieglo automobiļu oficiālo degvielas patēriņu un CO2 izmešiem ir pieejama ziņojumā “Vadlīnijas par jaunu vieglo automobiļu degvielas patēriņu, CO2 emisijām un enerģijas patēriņu”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un DAT.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top