Tehnoloģijas

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

911 Carrera GTS un 911 Targa 4 GTS

Pusotru gadu pēc “992” nonākšanas tirgū, “Porsche” iepazīstina ar populārās sporta automobiļu sērijas “911 GTS” jauno paaudzi – pieciem jaudīgiem, dinamiskiem un vizuāli izteiksmīgiem modeļiem, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Pirmā “911 GTS” versija pie “Porsche” klientiem nonāca jau pirms 12 gadiem. Savukārt nupat iznākusī jaunākā versija ar sešu cilindru bokserdzinēju ļaus izbaudīt 353 kW (480 ZS) jaudu, kas ir par 22 kW (30 ZS) vairāk nekā pašreizējam “911 Carrera S” un iepriekšējam “911 GTS”.

Jauno “911 GTS” modeļu versijas:

  • “911 Carrera GTS” ar aizmugurējo riteņu piedziņu kā kupeja vai kabriolets;
  • “911 Carrera GTS” ar visu riteņu piedziņu kā kupeja vai kabriolets;
  • “911 Targa 4 GTS” ar visu riteņu piedziņu.

GTS saimei pievienotajos modeļos ietverta astoņu pārnesumu “Porsche” divsajūgu ātrumkārba (PDK) vai septiņu pārnesumu manuālā ātrumkārba. GTS modeļiem īpaši izstrādātā balstiekārta ar “Porsche” aktīvo piekares vadības sistēmu (PASM) un augstas veiktspējas bremžu sistēma, kas aizgūta no “911 Turbo”, nodrošina pirmšķirīgu garenisko un sānisko spēku pārnešanu.

Braukšanas dinamiku var vēl efektīvāk uzlabot ar vieglsvara dizaina pakotni, kas pirmo reizi būs pieejama GTS un samazina automobiļa svaru pat par 25 kilogramiem.

Melnā krāsa dominē gan jauno modeļu ārienē, gan arī interjerā. Diskrēti sportisko izskatu papildina melni, kontrastējoši virsbūves elementi un aptumšoti priekšējie lukturi. Vairāki no “Race-Tex” mikrošķiedras izgatavoti elementi veido vidi, kas ir vienlaikus gan dinamiska, gan eleganta.

Savukārt jaunākā “Porsche” komunikāciju sistēmas (PCM) paaudze piedāvā vairākus vadības un savienojamības uzlabojumus.

911 Carrera GTS

911 Carrera GTS

Tehnoloģija: īpaši radīta balstiekārta un unikāla sporta izplūdes sistēma

Jaunā “911 GTS” trīs litru turbo bokserdzinējs ar sešiem cilindriem nodrošina 353 kW (480 ZS) jaudu. Tā maksimālais griezes moments ir 570 Nm, kas ir par 20 Nm vairāk nekā modeļa priekšgājējam.

Ieskrējiens no 0 līdz 100 km/h “911 Carrera 4 GTS Coupé” modelim ar astoņu pārnesumu “Porsche” divsajūgu ātrumkārbu (PDK) aizņem vien 3,3 sekundes – par trīs desmitdaļām mazāk, salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Visiem “911 GTS” modeļiem kā alternatīva PDK pieejama arī septiņu pārnesumu manuālā ātrumkārba ar sevišķi īsu gājienu.

Tā balstiekārta, kas aizgūta no “911 Turbo” un pielāgota GTS, apmierina aizraujošas veiktspējas prasības. Pateicoties “Porsche” standarta aktīvajai piekares vadības sistēmai (PASM), amortizatori uz dinamiskām izmaiņām reaģē zibenīgā ātrumā.

Kupejā un kabrioletā PASM ir standarta aprīkojumā, kam pievienota par 10 mm zemāka sporta šasija. Paligatsperu koncepts aizmugurē aizgūts no “Turbo” modeļiem: galvenās atsperes nospriegotas visos braukšanas apstākļos.

Gājiens saglabājas nemainīgs: “911 Targa 4 S” šasiju ar PASM izmanto arī “911 Targa 4 GTS”. Izmantojot augstas veiktspējas bremžu sistēmu no “911 Turbo”, “Porsche” inženieri pielāgojuši arī apstāšanās efektivitāti, lai tā atbilstu palielinātai GTS veiktspējai.

20 collu (priekšā) un 21 collas (aizmugurē) melnie diski ar centrālo uzgriezni aizgūti no “911 Turbo”. Savukārt, pateicoties GTS specifiskajam uzstādījumam un atsevišķu interjera izolācijas elementu likvidēšanai, standarta sporta izplūdes sistēma nodrošina vēl izteiksmīgāku skaņu.

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

911 Targa 4 GTS

Eksterjers: izteiksmīgi melni akcenti ar spīdumu

“911 GTS” raksturīgas vairākas melnas vai aptumšotas eksterjera detaļas. “911 Targa 4 GTS” ietver arī modelim īpašo “Targa” uzrakstu. Starp papildu elementiem melnā krāsā, ar nelielu spīdumu, ir arī spoilera “lūpa”, lietie diski, dzinēja pārsega atvērumi un GTS uzraksts uz durvīm un automašīnas aizmugurē. Eksterjera pakotni, kurā šie un citi elementi veidoti melnā krāsā, ar izteiktu spīdumu, var izvēlēties kā papildu aprīkojumu.

Visiem “911 GTS” modeļiem ir sporta dizaina pakotne ar atšķirīgu priekšējo, aizmugurējo un sānu elementu apdari. Priekšējo lukturu malas un dienasgaismas ir aptumšotas, un auto standarta komplektācijā aprīkots ar “Porsche” dinamiskās apgaismojuma sistēmas “Plus” (“PDLS Plus”) LED priekšējiem lukturiem. Aizmugurējie lukturi GTS modeļos ir unikāli.

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

Vieglsvara dizaina pakotne: mazāks svars, lielāks piespiedējspēks

Braukšanas dinamiku vēl vairāk uzlabo vieglsvara dizaina pakotne, kas GTS modeļiem būs pieejama pirmo reizi. Pateicoties vieglākiem, ar oglekļa šķiedru pastiprinātas plastmasas (CFRP) kausveida sēdekļiem, vieglākiem stikliem sānu un aizmugurējos logos, kā arī vieglākam akumulatoram, automobiļa svars samazinās pat par 25 kilogramiem.

Tāpat izņemti arī aizmugurējie sēdekļi. Starp citiem veiktspēju uzlabojošiem elementiem šajā aprīkojuma pakotnē standarta komplektācijā ir aizmugurējās ass stūrēšana un papildu aerodinamikas detaļas.

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

Interjers: melns “Race-Tex” un sporta sēdekļi “Plus”

GTS modeļu sportiskās detaļas pamanāmas arī auto iekšpusē – gan funkcionālā, gan vizuālā izteiksmē. Septiņu pārnesumu manuālās ātrumkārbas pārslēgšanas svira saīsināta par 10 mm, nodrošinot ātru pārslēgšanu ar asu plaukstas kustību. Standarta aprīkojumā pieejama arī GT sporta stūre, “Sport Chrono” pakotne ar režīmu maiņas slēdzi, “Porsche Track Precision” lietotne un riepu temperatūras displejs.

Sporta sēdekļi “Plus” ar elektrisko pielāgošanu četros veidos nodrošina sānu atbalstu un komfortu. Interjera izolācija ir izņemta, pastiprinot izteiksmīgo braukšanas skaņu.

Dinamisko un eleganto interjeru papildina arī vairāki “Race-Tex” elementi. Sēdekļu centrālai sekcijai, stūrei, durvju rokturiem un roku balstiem, cimdu nodalījuma vākam un ātrumkārbas svirai ir mikrošķiedras apdare.

GTS interjera pakotnē dekoratīvās šuves pieejamas karmīnsarkanā vai pelēkā krāsā. Arī drošības jostas un izšūtais GTS uzraksts uz galvas balstiem, tahometrā un “Sport Chrono” pulkstenī ir tādās pašās, kontrastējošajās krāsās. Dekoratīvie ieliktņi instrumentu panelī un durvju apdarē GTS interjera pakotnē veidoti no matētās oglekļa šķiedras.

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

Jauns displejs un vadības koncepts – tagad arī ar “Android Auto”

“Porsche” komunikāciju sistēmas (PCM) jaunā paaudze nodrošina papildu funkcijas un ievērojami vienkāršāku vadību. Skārienjūtīgās zonas mediju izvēlnē ir palielinātas, un kā jaunums ir ieviesta iespēja pārkārtot sākuma ekrāna elementus. Uzlabotais balss asistents atpazīst dabisku balsi un to var aktivizēt ar frāzi angļu valodā – “Hey, Porsche!”, dodot komandas angliski vai vāciski.

Gan “iOS”, gan “Android” lietotāji varēs izbaudīt pilnvērtīgu savienojamību. Ar “Apple Car Play®” un tagad arī “Android Auto”, jaunajos “Porsche 911 GTS” modeļos varēs pilnībā izmantot attiecīgo mobilo telefonu funkcijas.

Sportisko “Porsche 911 GTS” saimi papildina pieci jauni modeļi

Jaunie GTS modeļi pieejami pasūtīšanai arī Latvijā, sākot no 142 600,00 EUR.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”.

Patēriņš un CO2 izmešu apjoms noteikts saskaņā ar vieglajiem transportlīdzekļiem paredzēto pasaules mēroga testa procedūru (WLTP). Tajā iegūtās NEDC vērtības pagaidām jāturpina norādīt.

Papildu informācija par jauno vieglo automobiļu oficiālo degvielas patēriņu un CO2 izmešiem ir pieejama ziņojumā “Vadlīnijas par jaunu vieglo automobiļu degvielas patēriņu, CO2 emisijām un enerģijas patēriņu”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un “Deutsche Automobil Treuhand GmbH” (DAT).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top