Tehnoloģijas

“Porsche” iegulda augstas veiktspējas akumulatoru elementu ražotnē

"Porsche" iegulda augstas veiktspējas akumulatoru elementu ražotnē

Porsche AG valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme un Bādenes-Virtembergas ministru prezidents Vinfreds Krečmans

Paplašinot savu tehnoloģiskās līderības lomu elektriskajā mobilitātē, “Porsche” investē vairākus miljonus eiro jaunā uzņēmumā “Cellforce Group GmbH”, augstas veiktspējas akumulatoru elementu ražošanas attīstīšanai, teikts abu kompāniju kopējā paziņojumā.

Sperot soli uz priekšu elektrifikācijas ofensīvā (stratēģija pārejai uz elektroauto), “Porsche” un tā kopuzņēmuma partneris – viens no pasaulē vadošajiem litija jonu akumulatoru elementu izgatavotājiem – “Customcells”, uzsāks augstas veiktspējas akumulatoru elementu izpēti, izstrādi, ražošanu un tirdzniecību.

Jaunās ražotnes mērķis ir sasniegt minimālo gada jaudu 100 MWh apmērā. Tā ir līdzvērtīga augstas veiktspējas akumulatoriem 1000 automobiļos.

“Akumulatoru elementi ir nākotnes degkameras,” norāda “Porsche AG” valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme. “Izveidotais kopuzņēmums ļauj mums sasniegt vadošās pozīcijas jaudīgāko akumulatoru elementu ražošanas globālajā konkurencē. Turklāt šī sadarbība veido ciešāku saikni starp “Porsche” braukšanas pieredzi un ilgtspēju. Tā mēs veidojam sporta automobiļu nākotni,” piebilst Blūme.

"Porsche" iegulda augstas veiktspējas akumulatoru elementu ražotnē

No kreisās: Porsche valdes loceklis un atbildīgais par pētniecību un izstrādi Mihaels Šteiners, Tībingenes mērs Boriss Palmers, Customcells Itzehoe GmbH izpilddirektors Torge Tonesens, Bādenes-Virtembergas ministru prezidents Vinfreds Krečmans, Porsche AG valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme.

“Mēs dibinājām “Customcells”, lai izstrādātu augstākajām prasībām atbilstošus akumulatoru elementus, un tieši to mēs īstenosim kopā ar “Porsche”,” atklāj “Customcells” izpilddirektori Torge Tonesens un Leopolds Kēnigs.

“Šajā sadarbībā mēs spējam ieguldīt ne tikai zināšanas akumulatoru tehnoloģijās un ražošanā, bet arī izveicību, inovāciju potenciālu un problēmu risināšanas prasmes,” norāda uzņēmuma vadītāji.

Ieguvumi gan vietējā, gan starptautiskā mērogā

Vācijas valdība un Bādenes-Virtembergas federālā zeme šo projektu finansē ar aptuveni 60 miljoniem eiro. Sagaidāms, ka strādājošo skaits līdz 2025. gadam palielināsies no sākotnējiem 13 darbiniekiem, kurus kopā nodrošinās abi uzņēmumi, līdz pat 80. Turklāt, atklājot jauno ražotni, Bādene-Virtemberga nostiprinās savas pozīcijas kā akumulatoru izstrādes “karstais punkts”.

Jaunajam uzņēmumam, kurā “Porsche” pieder 83,75% akciju, galvenā pārvaldes mītne atrodas Tībingenē. Universitātes pilsētiņu aplūko arī kā potenciālo akumulatoru ražotnes vietu, jo tā atrodas netālu no Pētniecības un izstrādes centra Veisahā, kā arī “Porsche AG” galvenās pārvaldes mītnes Štutgartē-Cufenhausenā.

Šis projekts ir piemērs tam, ko iespējams sasniegt ar IPCEI (“Nozīmīgi projekti visas Eiropas interesēs”) akumulatoru elementu ražošanas iniciatīvu. Turklāt augstas veiktspējas akumulatoru elementi, ko kopuzņēmums izstrādās, iederas arī kopējā klimata aizsardzības programmā, ar mērķi līdz 2030. gadam kļūt CO2 neitrāliem.

"Porsche" iegulda augstas veiktspējas akumulatoru elementu ražotnē

Taycan Turbo S akumulators

Augsti mērķi akumulatoru darbībā

“Porsche” uzņēmumu 1931. gadā dibināja inženierijas un izstrādes mērķiem, tāpēc arī tik svarīgu nākotnes tehnoloģiju, kā akumulatoru elementus, uzņēmums izstrādā un ražo pats.

Un vispirms jaunās tehnoloģijas, protams, izmēģina visprasīgākajā vidē – autosportā. Piemēram, elektriskais “Taycan” būtiskus elementus un vadošās tehniskās iezīmes ieguvis tieši no Lemānas sacīkstēs uzvarējušā “Porsche 919 Hybrid” automobiļa.

Jauno augstas veiktspējas akumulatoru elementu ķīmija balstās uz silīciju kā anoda materiālu. Salīdzinot ar pašreizējiem akumulatoriem, silīcijs ļauj ievērojami palielināt jaudas blīvumu. Tas savukārt nozīmē, ka akumulators spēj piedāvāt tādu pašu enerģijas apjomu mazākā izmērā.

Inovatīvās sastāvdaļas arī samazina akumulatora iekšējo pretestību. Tas ļauj akumulatoram uzsūkt vairāk enerģijas, veicot tās rekuperāciju un vienlaikus piedāvājot uzlabotu veiktspēju ātrai uzlādei. Jāpiebilst, ka jaunie “Cellforce” akumulatoru elementi labāk spēj izturēt augstu temperatūru. Visas šīs īpašības augstu novērtē autosportā.

Turklāt, izmantojot akumulatoru sacīkšu trasē, tam nav obligāti nepieciešama spēja funkcionēt temperatūrā zem nulles vai arī jāspēj gadiem ilgi saglabāt stabilitāti pēc vairākiem uzlādes cikliem. Šie mērķi ar jauno elementu tehnoloģiju vēl būs jāsasniedz.

Pasaulē vadošais ķīmijas uzņēmums BASF izraudzīts par elementu izstrādes partneri nākamās paaudzes litija jonu akumulatoriem. Šīs sadarbības ietvaros BASF izgatavos augstas enerģijas HEDTM NCM katodu materiālus augstas veiktspējas elementiem, nodrošinot ātru uzlādi un augstu enerģijas blīvumu.

Augsti mērķi akumulatoru darbībā

Mission E, 2018, Porsche AG

BASF ražotnēs Harjavaltā, Somijā, un Švarcheidē, Vācijā, BASF no 2022. gada spēs izgatavot akumulatoru materiālus ar nozarē vadošo, zemo oglekļa dioksīda emisiju līmeni.

“Porsche” un “Customcells” sadarbības līgumu parakstīja 2021. gada 21. maijā. Jauno kopuzņēmumu “Cellforce Group GmbH” vadīs Markuss Grafs kā izpilddirektors un Volfgangs Huskens kā finanšu direktors no “Porsche”, kā arī Torge Tonesens kā tehnoloģiju direktors no “Customcells”.

Customcells” ir viens no pasaulē vadošajiem īpašu litija jonu akumulatoru elementu izstrādātājiem. Uzņēmuma centros Icehē un Tībingenē “Customcells” izstrādā un ražo specifiska pielietojuma akumulatoru elementus nelielā apjomā (aviācijas, kuģniecības un citām nozarēm), sākot no prototipiem un beidzot ar maziem un vidējiem sērijveida ražojumiem, kas radīti Vācijā. Kopš dibināšanas 2012. gadā “Customcells” ieguvis svarīgas zināšanas elementu izstrādē ar dažādiem materiāliem (katodiem, anodiem, seperatoriem, elektrolītiem) un pārklājumu tehnoloģijām.

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG” ir pasaulē veiksmīgākais sporta automobiļu ražotājs ar aptuveni 36 000 darbinieku. Uzņēmumu Štutgartē 1948. gadā dibināja Ferijs Porše, un tas “Volkswagen Group” sastāvā atrodas kopš 2012. gada. 2020. finanšu gadā “Porsche AG” sasniedza jaunu ienākumu rekordu – 28,7 miljardus eiro, pārsniedzot iepriekšējā gada rādītāju par vairāk nekā 100 miljoniem eiro. Uzņēmums klientiem piegādāja vairāk nekā 270 000 sporta automobiļu un sasniedza 4,2 miljardu eiro pamatdarbības peļņu. Līdz 2030. gadam “Porsche” apņēmies sasniegt vispārēju oglekļa izmešu neitralitāti visā savā ražošanas procesā un jaunu automobiļu dzīves ciklā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top