Tehnoloģijas

“Porsche” iegādājas elektrisko velosipēdu ražotāja “Greyp” akcijas

“Porsche” iegādājas elektrisko velosipēdu ražotāja “Greyp” akcijas

Paplašinot aktivitāti e-velosipēdu sektorā, “Porsche” iegādājies elektrisko velosipēdu ražotāja “Greyp” akciju daļu, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Vācu sporta automobiļu ražotāja investīciju struktūrvienībai “Porsche Ventures” akciju daļa aptuveni 10% apmērā piederējusi kopš 2018. gada. Kompānija investīcijas “Greyp” veica tajā pašā laikā, kad ieguldīja līdzekļus tā māsas uzņēmumā “Rimac Automobili”. Pēc pārņemšanas piedāvājuma no trešās puses investora, kas izrādīja interesi par “Greyp”, “Porsche” izmantojusi savas pirmpirkuma tiesības.

Pēc “Porsche” kļūšanas par vairākuma akcionāru, tikai “Mate Rimaks” un citi “Greyp” dibinātāji saglabās uzņēmuma mazākuma akcijas. Šis pārņemšanas darījums vēl nav juridiski pabeigts, bet paredzēts, ka tas tiks paveikts 2021. gada beigās.

““Porsche” ir ilgtspējīgas mobilitātes pionieris un neatlaidīgi virzās uz priekšu ar savu e-mobilitātes stratēģiju,” norāda “Porsche AG” valdes priekšsēdētāja vietnieks un par finansēm un IT atbildīgais valdes loceklis Lucs Meške.

Pēc Meškes teiktā, “Porsche” aktivitātes e-velosipēdu sektorā apliecina uzņēmuma konsekvento pieeju.

““Porsche” jau gadiem ilgi bijis vadošais “plug-in” hibrīda automobiļu ražotājs. 2019. gadā mēs tirgū laidām pirmo pilnībā elektrisko “Porsche Taycan”, bet pērn katrs trešais mūsu piegādātais automobilis bija aprīkots ar elektrisko motoru. Mūsu ambiciozais mērķis paredz līdz 2030. gadam panākt CO2 neitrālu bilanci visā vērtību tīklā,” apgalvo Meške.

“Porsche” savas zināšanas, kas iegūtas no elektriskās piedziņas izmantošanas savos modeļos, pielieto arī pievilcīgajā un strauji pieaugošajā e-velosipēdu tirgū. Elektriskajiem velosipēdiem ir noteikta vieta kompānijas e-mobilitātes stratēģijā, un tie paredz turpmāku potenciālu.

2021. gada martā šo velosipēdu klāstu paplašināja: “Porsche eBike Sport” un “eBike Cross” atspoguļo zīmola pieeju ekskluzīviem elektriskajiem velosipēdiem. Šobrīd abi modeļi ir gandrīz pilnībā izpārdoti, pateicoties ļoti pozitīvai tirgus reakcijai. Turklāt “Porsche” turpina savas ilgstošās un veiksmīgās partnerattiecības ar “Rotwild”. Šobrīd norisinās darbs pie jau esošo “Sport” un “Cross” modeļu atjaunināšanas.

Neskatoties uz sarežģīto situāciju tirgū, “Porsche” apņēmīgi un nerimstoši turpina veikt investīcijas digitalizācijas un elektrifikācijas jomās. Nākamajos piecos gados jaunās tehnoloģijās kopumā plānots investēt 15 miljardus eiro.

6,5 miljardi eiro no šīm investīcijām paredzēti kā izstrādes izdevumi automobiļu hibridizācijai un elektrifikācijai, 5,5 miljardi eiro paredzēti dažādiem digitalizācijas elementiem, tostarp inteliģentās mobilitātes piedāvājumiem, automobiļu informācijas tehnoloģijām, inovācijām un jauniem biznesa procesiem, bet trīs miljardi eiro tiks investēti ar e-mobilitāti saistītā aprīkojumā, piemēram, uzlādes tīklu infrastruktūrā vai elektrisko automobiļu ražotnēs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top