Tehnoloģijas

“Porsche” iepazīstina ar jauno autosporta nodaļas vadītāju

Tomass Laudenbahams

Pēc 10 gadu ilgas pieredzes un daudziem panākumiem darbā vācu sporta automobiļu ražotāja “Porsche” sacīkšu nodaļā, “Porsche Motorsport” vadības grožus Frics Encingers ar oktobri nodod Tomasam Laudenbaham, teikts uzņēmuma paziņojumā.

65 gadus vecais Frics Encingers šajā amatā darbojas jau kopš 2011. gada, un šajā laikā ir ne tikai attīstījis “Porsche” autosporta nodaļu, bet arī palīdzējis sasniegt neskaitāmus panākumus.

“Esam ļoti pateicīgi Fricam Encingeram par ārkārtīgi veiksmīgo darbu pēdējos desmit gados. Viņš izveidoja “Porsche Motorsport” ēru, kas aizveda mūs līdz neticamiem triumfa mirkļiem un tituliem,” norāda “Porsche AG” valdes loceklis un atbildīgais par pētniecību un izstrādi Mihaels Šteiners.

Pēc Šteinera teiktā, autosportam “Porsche” korporatīvajā stratēģijā ir ļoti īpaša loma. Automobiļu ražotājs vienmēr izmantojis sacīkšu platformu kā jaunāko tehnoloģiju izmēģinājumu laboratoriju.

“Tomasam Laudenbaham piemīt viss nepieciešamais, lai veiksmīgi turpinātu šo ceļu. Mēs ar nepacietību lūkojamies uz autosporta nākotni, kuras veidošanā vēlamies aktīvi piedalīties. Izstādē IAA MOBILITY prezentētais “Mission R” koncepts sniedz aizraujošu ieskatu gaidāmajā,” piebilst Šteiners.

Kad austrietis Frics Encingers ieradās “Porsche” 2011. gadā, viņš attīstīja veiksmīgo LMP1 programmu ar “919 Hybrid”. Laika posmā no 2014. gada līdz 2017. gadam viņš izcīnīja trīs kopvērtējuma uzvaras Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kā arī šajos trīs gados panāca kopumā sešu pasaules čempiona titulu izcīnīšanu.

2019. gadā Encingers pārņēma pilnu atbildību pār “Porsche Motorsport”. Tajā gadā izcīnīja vēl divus pasaules čempiona titulus, šoreiz ar “911 RSR” pasaules izturības sacīkšu čempionāta FIA WEC kategorijā “GTE-Pro”.

Encingera vadībā sporta automobiļu ražotājs arī iesaistījās ABB FIA “Formula E” pasaules čempionātā, un ieguva godalgas Ziemeļamerikas “IMSA WeatherTech SportsCar” čempionātā (IWSC) sīvās konkurences GTLM klasē ar “911 RSR”.

“Es uz mūsu kopīgajiem sasniegumiem atskatos ar lepnumu un pateicību. LMP1 programmas attīstīšana, trīs Lemānas tituli un pasaules čempiona tituli ar “919 Hybrid”, sasniegumi ar “911 RSR”, iesaistīšanās “Formula E” un “Porsche” automobiļa izmantošana “LMDh” no 2023. gada – tas viss prasīja mūsu kolēģu nepiekāpību un koncentrēšanos. Šādi panākumi vienmēr ir pirmšķirīga komandas darba rezultāts,” atklāj Encingers.

Encingers vislielāko pateicību vēlas izteikt tiem, kas snieguši savu ieguldījumu gan, strādājot auto kabīnē, sacīkšu trasē, Veisahā, Flahtā un Cufenhauzenā. “Paldies saku arī spēcīgajām “Porsche” klientu komandām, kuras citu panākumu starpā izcīnīja arī kopvērtējuma uzvaras 24 stundu sacīkstēs Nirnburgringā un Spā-Frankošampā,” piebilst austrietis.

Pēc Encingera teiktā, autosports, tāpat kā visa autorūpniecības nozare, mainās. Pateicoties Laudenbaha pieredzei un zināšanām, viņš ir piemērotākais, lai vadītu “Porsche Motorsport” pretī nākotnei.

“Esmu sajūsmā par man pausto uzticību un gaidāmajiem darbiem. Lielais mērķis ir turpināt milzīgos panākumus, kas sasniegti Frica Encingera vadībā. Tas ir lielisks izaicinājums. Mēs pielāgosim autosportu mainīgajiem apstākļiem autorūpniecības nozarē – sākot ar klientu piedalīšanos sacīkstēs un beidzot ar rūpnīcu iesaisti lielajos autosacīkšu seriālos visā pasaulē,” komentē Tomass Laudenbahs.

Tāpat Laudenbahs atklāja, ka stingri apņēmies kopā ar savu komandu izcīnīt “Porsche” 20. Lemānas uzvaru, kā arī triumfēt pasaules čempionātos – gan izturības sacīkstēs, gan “Formula E”. Uzmanība tikšot pievērsta arī tam, lai veicinātu klientu piedalīšanos sacīkstēs. “Ar “Mission R” konceptu mēs demonstrējam, cik pievilcīgas tās var izskatīties,” piebilst Laudenbahs.

Kvalificētais inženieris Tomass Laudenbahs dzimis Čīles galvaspilsētā Santjāgo, un viņš pabeidzis mašīnbūves studijas Karlsrūes Tehnoloģiju institūtā. Laudenbaha ceļš viņu sākotnēji aizveda līdz DTM un uzņēmumam, kas izstrādā piedziņas komponentes dažādiem Eiropas autoražotājiem.

1998. gada rudenī Laudenbahs ieradās “Porsche AG”. Kā piedziņas sistēmu nodaļas vadītājs viņš bija iesaistīts tādos sacīkšu un sporta automobiļu projektos kā “918 Spyder”, “911 RSR”, “911 GT3 R” un “911 GT3 Cup” līdz 2013. gadam.

Kā vadošais “Porsche RS Spyder” paredzētā 3,4 litru tiešās iesmidzināšanas V8 dzinēja izstrādātājs, Laudenbahs arī iepazina Ziemeļamerikas autosporta vidi. Drīzumā viņš būs veicis pilnu apli, jo no 2023. gada “Porsche” ar jauno LMDh hibrīda prototipu piedalīsies cīņā par kopvērtējuma uzvarām US IWSC sacīkšu seriālā un FIA WEC pasaules izturības sacīkšu čempionātā. Tāpat kā tas bija “RS Spyder” gadījumā no 2005. gada līdz 2008. gadam, Amerikas komanda “Penske” jau atkal būs “Porsche” sadarbības partneris.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom.

“Twitter” kanāls  “Porsche Motorsport” aktualitātes ar jaunāko informāciju un fotogrāfijām no sacīkšu trasēm visā pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top