Pasākumi

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

Porsche centrs Rīga” vadītājs Ivars Norvelis

“Porsche” nule kā aizsācis jaunu globālo kustību SHIFT, pirmos tās soļus sperot arī Latvijā, proti, ziedojot biedrības “Riga TechGirls” mācību programmai 5000 eiro un atklājot fotoizstādi “Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”, informēja “Porsche centrs Rīga” vadītājs Ivars Norvelis.

“Porsche SHIFT” mērķis visā pasaulē ir veidot sieviešu līderu kopienu, lai sekmētu un virzītu pārmaiņas sabiedrībā – veicinātu līdztiesību, iekļaušanu, izceltu sieviešu talantus, veiksmes un pieredzes stāstus, iedrošinātu un motivētu.

“Porsche” ražo vienas no labākām sporta automašīnām jau 70 gadus, un tas nebūtu iespējams bez mūsu vērtībām – ilgtspējas, tehnoloģijām un inovācijām, kā arī vienlīdzīgām iespējām visiem darbiniekiem. Vienlaikus, kā uzņēmums, “Porsche” ir tiecies palielināt sieviešu kolēģu skaitu ikvienā līmenī – mūsdienās sievietes strādā tādos amatos, kur tas kādreiz droši vien šķita neiespējami. Tāpēc tagad “Porsche” ir aizsācis šādu publisku un globālu iniciatīvu SHIFT, ko katra valsts īsteno atbilstoši tās aktualitātei,” skaidroja Norvelis.

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

“Porsche centrs Rīga” pasniedz 5000 eiro ziedojumu biedrībai “Riga TechGirls”

Pēc “Porsche centrs Rīga” vadītāja teiktā, Latvijā SHIFT programmai ir divi stūrakmeņi. Pirmkārt, kopiena, kas iedvesmo un dalās pieredzē, kā arī – pārmaiņu un izaugsmes veicināšana sabiedrībā, otrkārt – izglītība, tāpēc “Porsche SHIFT” kustību Latvijā piesaka ar atbalstu biedrību “Riga TechGirls”.

“Porsche SHIFT” kustības veidošanu Latvijā uzsāka sadarbībā ar žurnālu “Pastaiga”, izveidojot savu īpašo Latvijas ietekmīgāko, radošāko, izcilāko sieviešu topu, izvēloties 21 dāmu, kas ne tikai iedvesmo ar saviem sasniegumiem, darbiem un personību, bet arī iemieso “Porsche” un kustības SHIFT vērtības.

“Mūsu mērķis bija radīt foto un iedvesmas vārdu izstādi ar spēcīgām, talantīgām savas jomas profesionālēm, inteliģentām Latvijas sievietēm, un vienlaikus arī vēlējāmies ieguldīt izglītībā. Tāpēc aicinājām dāmas piedalīties īpašā fotosesijā un dalīties savā pieredzē, kas varētu motivēt un iedrošināt arī citas Latvijas sievietes, kuras, iespējams, meklē jaunu ceļu savā dzīvē,” teica Norvelis.

Tā tapa digitālā fotoizstāde “Izcili Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”, ko svinīgā pasākumā ar dāmu godināšanu 25. novembrī atklāja “Porsche centrs Rīga”.

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

Uzrunu teic biedrības “Riga TechGirls” vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone

“Mēs aicinājām ikvienu dāmu, kura bija iekļauta “Porsche” un “Pastaigas” īpašajā topā, piedalīties šajā fotosesijā, solot, ka par katru, kura piekritīs, mēs ziedosim “Riga TechGirls” biedrībai,” skaidroja Norvelis.

Kopā atsaucās 14 dāmas, kas palīdzēja “Porsche centram Rīga” nodrošināt vairāk nekā 200 citām sievietēm bezmaksas apmācības izglītības programmā “Iepazīsti tehnoloģijas”.

“Riga TechGirls ir pirmā biedrība Latvijā, kas veltīta meiteņu un sieviešu iedvesmošanai un izglītošanai tehnoloģiju jomā. Drīzumā uzsāksim jau trešo mūsu organizēto izglītības programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”, kas paredzēta ikviena vecuma sievietei, kura meklē jaunu ceļu profesionālajā dzīvē. Esam pagodināti un pateicīgi “Porsche centrs Rīga” par atbalstu un sadarbību,” norāda biedrības “Riga TechGirls” vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone.

Turpmāk SHIFT kustības attīstība turpināsies arī citos veidos, sevišķi sociālo mediju kanālos “LinkedIn” un “Facebook” un citur, lai fotoizstāde un iedvesmojošie sieviešu stāsti būtu pieejami arī plašākām auditorijām.

Digitālajā izstādē ar savu pieredzi, padomu un iedvesmu dalās: Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja Anna Sīle, arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece Antra Saknīte, Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, profesore Dace Zavadska, aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm Ieva Florence, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere Ingūna Elere, platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle Karīna Kulberga, Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece Linda Curika, Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle Marija Ručevska, Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece Māra Pudāne, Juriste un ultramaratoniste; pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus, Sigita Vāce, vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja Vita Rovīte, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja Zane Bičevska, Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja Zane Rēvalde.

“Porsche” gan Vācijā, gan citās valstīs regulāri īsteno dažādas iekšējās aktivitātes un sadarbības projektus savu vērtību iemiesošanai dzīvē, tostarp “Charta der Vielfalt” iniciatīvu, kas atbalsta biznesa kultūru bez diskriminācijas. Savukārt sadarbībā ar tādām organizācijām kā “Femtec”, “Komm, mach MINT”, “Spitzenfrauen BW” un citām, uzņēmums iedrošina un atbalsta meitenes un sievietes viņu karjeras ceļā zinātnes un tehnoloģiju jomā.

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa

Par “Baltijas sporta auto”
Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas sporta auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Par biedrību “Riga TechGirls”
“Riga TechGirls” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot vairāk meiteņu un sieviešu iesaistīties un darboties informācijas tehnoloģiju nozarē. Kopā ar partneriem tā regulāri organizē bezmaksas mācības, mentoru programmas, diskusijas u.c. 2020. gadā dažādos “Riga TechGirls” projektos iesaistījušās vairāk nekā 5000 sievietes.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top