Tehnoloģijas

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4S E-Hybrid

“Porsche” paplašina “Panamera” modeļu klāstu ar “4 E-Hybrid” un “4S E-Hybrid” versijām. Jaunie “plug-in” hibrīdi nodrošina iespaidīgu paātrinājumu, kā arī jaudīgu “E-Performance” – tagad attālums, kuru var nobraukt tikai ar elektroenerģiju, ir līdz 96 kilometriem, informēja uzņēmumā.

“Porsche” turpina paplašināt “Panamera” sporta sedana modeļu klāstu. Atbilstoši uzņēmuma “E-Performance” stratēģijai piedāvājums papildināts ar “Panamera 4 E-Hybrid” un “Panamera 4S E-Hybrid”, un šo versiju modeļi jau ir pieejami pasūtīšanai. Tā ir “Porsche” atbilde uz īpaši lielo interesi par efektīvām un dinamiskām e-hibrīda piedziņas automašīnām vairākos tirgos. “Panamera” kopumā būs pieejama četrās šīs modernās piedziņas versijās.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4S E-Hybrid

Piedziņa: optimizēta hibrīda veiktspēja

“Panamera 4 E-Hybrid” ir īpaši efektīva un daudzpusīga. Lai panāktu jaudīgu paātrinājumu, “Porsche” ir apvienojis jauno e-hibrīda sistēmu ar būtiski modernizētu 2,9 litru V6 biturbo benzīna dzinēju (224 kW/304 ZS). Sistēmas jauda ar 346 kW (470 ZS) un 650 Nm maksimālais griezes moments nodrošina paātrinājumu no nulles līdz 100 km/h 4,1 sekundē un 280 km/h maksimālo ātrumu. Ar “Panamera 4 E-Hybrid” ir palielināts attālums, kuru var nobraukt tikai ar elektroenerģiju, tagad tas var būt līdz 96 kilometriem WLTP ciklā (“EAER City”).

“Panamera 4S E-Hybrid” pievērš lielāku uzmanību braukšanas dinamikai, kā arī konstantai jaudas padevei augšējā apgriezienu diapazonā. Tā 2,9 litru biturbo sešu cilindru dzinēja jauda ir 260 kW (353 ZS). Sistēmas jauda ir 400 kW (544 ZS), un maksimālais griezes moments ir 750 Nm. Tas ļauj “Panamera 4S E-Hybrid” no nulles līdz 100 km/h paātrināties 3,7 sekundēs un sasniegt 290 km/h maksimālo ātrumu.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4S E-Hybrid

Salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes priekšgājējiem visiem “Panamera E-Hybrid” modeļiem ir lielāks attālums, kuru var nobraukt tikai ar elektroenerģiju, ātrāka uzlāde, labāka dzinēja jauda un labākas braukšanas īpašības gandrīz visos aspektos.

Jaunā 25,9 kWh (bruto) augstsprieguma baterija nodrošina par apmēram 45% lielāku ietilpību. Jaunais 11 kW borta maiņstrāvas lādētājs saīsina uzlādes ilgumu līdz divām stundām un 39 minūtēm. Pilnīgi jaunais elektromotors ar 140 kW (190 ZS) jaudu un 450 Nm griezes momentu nodrošina ievērojami lielāku jaudas kapacitāti nekā tā priekšgājējs, turklāt tas ir efektīvi un ar optimizētu svaru integrēts korpusā un PDK transmisijas eļļas dzesēšanas cirkulācijā.

Iekšējā rotora konstrukcija (rotors rotē statora iekšpusē) samazina masas inerci par 50%, uzlabojot dzinēja reakciju. Pateicoties rekuperācijai līdz 88 kW, elektromotors nodrošina arī būtiski uzlabotu “Panamera E-Hybrid” nobraucamo attālumu ar elektroenerģiju.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4S E-Hybrid

“E-Hybrid” braukšanas režīmi ar optimizētu stratēģiju

Četri optimizēti “E-Hybrid” braukšanas režīmi, kā arī uzlabotie “Sport” un “Sport Plus” režīmi vēl vairāk uzlabo “E-Hybrid” modeļu efektivitāti.

Automobilis vienmēr darbību sāk pilnībā elektriskajā “E-Power” režīmā. Kad akumulatora uzlāde ir zemāka par noteiktu minimālo līmeni, sistēma automātiski pārslēdzas uz “Hybrid Auto” režīmu, kas pielāgo darbības stratēģiju pašreizējai braukšanas situācijai. Izmantojot “Hybrid Auto” režīmu ar aktīvu maršruta vadību un ievadot konkrētu brauciena maršrutu, darbības stratēģija tiek optimizēta vēl vairāk. Tā pilsētas satiksmē var maksimāli un efektīvi palielināt attālumu, kuru var nobraukt ar elektroenerģiju. Lai to izdarītu, sistēma izmanto gan automašīnas, gan navigācijas datus.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4S E-Hybrid

“E-Hold” režīmā tiek saglabāts pašreizējais akumulatora uzlādes stāvoklis. “E-Charge” režīmā iekšdedzes dzinējs uzlādē akumulatoru līdz 80% ārpus pilsētas, braucot ar ātrumu virs 55 km/h. Pilsētas satiksmē “Panamera” izmanto hibrīda piedziņas priekšrocības. “Sport” un “Sport Plus” režīmā “Porsche” samazina akumulatora uzlādes mērķa stāvokli attiecīgi līdz 20% un 30% (iepriekš 30% un 80%). Tas palielina efektivitāti, nezaudējot veiktspēju.

E-hibrīdi ar inovatīvu aktīvo balstiekārtu

“Porsche” visas jaunās “Panamera” versijas standarta komplektācijā aprīko ar adaptīvo divu kameru pneimatisko balstiekārtu, tostarp “Porsche” aktīvo piekares vadības sistēmu (PASM) ar divu vārstu amortizatoriem. Inovatīvā “Porsche Active Ride” aktīvā balstiekārta ir pieejama arī “E-Hybrid” modeļiem. Tā apvieno spēju nodrošināt optimizētu saķeri un līkumu izbraukšanas veiktspēju ar augsta līmeņa komfortu.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4 E-Hybrid Executive

Ar divu vārstu tehnoloģiju aprīkotajiem amortizatoriem ir elektriski darbināms hidrauliskais sūknis, ko nodrošina 400 voltu sistēma un ko var izmantot, lai aktīvi palielinātu atsitiena un kompresijas spēkus. Tādējādi balstiekārta gandrīz pilnībā absorbē ceļa nelīdzenumu izraisītās virsbūves kustības un dinamiskas braukšanas laikā vienmēr notur automobili horizontālā stāvoklī.

Amortizatori darbojas ar 13 Hz, kas nozīmē, ka tie spēj pielāgot iestatījumus līdz pat 13 reizēm sekundē un zibenīgā ātrumā reaģēt uz attiecīgo braukšanas situāciju un ceļa segumu. Šī tehnoloģija nodrošina arī inovatīvas funkcijas – šūpošanās un sānsveres kustību novēršanu un virsbūves pacelšanu, iekāpjot un izkāpjot no automobiļa.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4 E-Hybrid Executive

Sportiskas detaļas un uzlabots standarta aprīkojums

Visām jaunās “Panamera” versijām ir sportisks un atsvaidzināts dizains. Priekšpusē izskatu raksturo jaunas formas standarta aprīkojumā ietvertie “Matrix LED” priekšējie lukturi un papildu horizontāla gaisa ieplūdes atvere. Sporta sedana aizmugurē jauno “Panamera” izceļ nepārtraukta aizmugurējā luktura kopa un aizmugurējais stikls bez rāmja. Logu līstes sudraba krāsā paspilgtina sānu līniju.

“Panamera 4 E-Hybrid” standarta aprīkojumā ietilpst 19 collu diski, melni bremžu suporti un “Matrix LED” priekšējie lukturi. Inovatīvā augstas izšķirtspējas “HD Matrix LED” apgaismojuma sistēma ir pieejama papildu aprīkojumā.

“Panamera 4S E-Hybrid” atšķiras ar 20 collu “Panamera AeroDesign” diskiem, sudraba sporta izplūdes sistēmas uzgaļiem un sarkaniem bremžu suportiem. Pēc izvēles ir pieejami bremžu suporti “Acid Green” zaļā un melnā krāsā. “Panamera 4S E-Hybrid” priekšējās ass bremzes standarta komplektācijā ir aprīkotas ar desmit virzuļu bremžu suportiem. Alternatīvi šim modelim kopā ar 21 collas diskiem ir pieejamas “Porsche” keramiskā kompozītmateriāla bremzes (PCCB). Keramiskā kompozītmateriāla disku izmērs uz priekšējās ass ir 440 milimetri, uz aizmugurējās ass – 410 milimetri.

“Porsche” prezentē divus jaunus “Panamera” e-hibrīda variantus

Panamera 4 E-Hybrid Executive salons

Pieejamība tirgū un cenas

“Porsche Panamera 4 E-Hybrid” un “Panamera 4S E-Hybrid” sporta sedani jau ir pieejami pasūtīšanai.

“Panamera” paplašinātajā standarta aprīkojumā ir iekļauts “ParkAssist” un dzesējams viedtālruņa paliktnis bezvadu uzlādei ar jaudu līdz 15 vatiem. Ir iekļauta arī četru zonu automātiskā klimata kontrole vai lielā viduskonsole. Papildu aprīkojumā ir pieejama aizmugurējās ass stūrēšana, “Remote ParkAssist”, “Porsche InnoDrive”, tostarp “Active Lane Keeping”, pasažiera displejs un gaisa kvalitātes sistēma. “Executive” virsbūves veids ar garāku riteņu bāzi tiek piedāvāts atkarībā no konkrētā tirgus.

“Panamera 4 E-Hybrid” cena sākas no 127 190 eiro, “Panamera 4 E-Hybrid Executive” – no 138 390 eiro, ieskaitot PVN. “Panamera 4S E-Hybrid” ir pieejama no 142 290 eiro. Jauno “Panamera” modeļu piegādes sāksies 2024. gada otrajā ceturksnī.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Newsroom.

Visiem “Porsche” piedāvātajiem jaunajiem automobiļiem ir tipa apstiprinājums saskaņā ar WLTP. Oficiālās NEDC vērtības, kas iegūtas no WLTP vērtībām, no 2023. gada 1. janvāra vairs nav pieejamas jauniem automobiļiem, un tāpēc netiek norādītas.

Papildu informācija par jauno vieglo automobiļu oficiālo degvielas patēriņu un CO2 izmešiem ir pieejama ziņojumā “Vadlīnijas par jaunu vieglo automobiļu degvielas patēriņu, CO2 emisijām un enerģijas patēriņu”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un DAT, Hellmuth-Hirth-Strasse 1, D-73760, Ostfilderna.

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top