Visas ziņas

Portugālē neapliks ar nodokļiem kriptovalūtu maksājumus un treidingu

Portugālē neapliks ar nodokļiem kriptovalūtu maksājumus un treidingu

Kriptovalūtu tirdzniecība un maksājumi, izmantojot digitālās valūtas, Portugālē netiek aplikti ar pievienotās vērtības nodokli. Par to vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz valsts nodokļu pārvaldes paziņojumu.
Attiecīgus skaidrojumus resors sniedzis nenosauktai Portugāles maininga kompānijai.

“Kriptovalūtu maiņa pret fiat naudu nerada nepieciešamību maksāt PVN. Kriptovalūtu īpašniekiem nav jāmaksā ienākuma nodoklis par operāciju īstenošanu ar šāda veida aktīviem”, – teikts oficiālajā dokumentā.

Jāatzīmē, ka Portugāles nodokļu iestādes paziņojumā tiek minēts Eiropas tiesas 2015. gada spriedums, kas pieņemts Zviedrijas kriptovalūtu portāla Bitcoin.se un tā moderatora Devida Hedkvisa lietā. Tiesa tad atzina bitkoinu par maksājumu līdzekli un nolēma, ka tā maiņa nav apliekama ar PVN. Zviedrijas Nodokļu pārvalde vēlāk iebilda pret šo spriedumu, paziņojot, ka tiesa līdz galam nav izpratusi izskatāmās lietas detaļas.
2016. gadā Portugāles Nodokļu pārvalde jau paziņoja, ka valsts teritorijā kriptovalūtu operācijas netiek apliktas ar nodokli – tāpat kā kriptovalūtu pārdošanas ieņēmumi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top