Visas ziņas

Prāgas metro uzstādīti desmit jauni bitkoinu bankomāti

Prāgas metro uzstādīti desmit bitkoinu bankomātiViens no pasaulē lielākajiem bitkoinu bankomātu ražotājiem pasaulē – General Bytes – nesen uzstādīja desmit jaunus kriptovalūtu bankomātus Prāgas pilsētas metro Čehijā.  Tagad Prāgas metro pasažieri var iegādāties digitālos aktīvus dažādās vietās metro sistēmā, kas noslogotības ziņā atrodas piektajā vietā Eiropā.

Prāgas metro pārvadā vairāk nekā 1,6 miljonus cilvēkus katru dienu – tādēļ tā ir viena no noslogotākajām metro sistēmām Eiropā. Savā tīmekļa vietnē General Bytes piedāvā detalizētu karti un katras uzstādītās mašīnas atrašanās vietas aprakstu.

Prāga tiek uzskatīta par plaukstošu kriptovalūtas centru, jo kriptoentuziastu skaits šai jomā ir diezgan liels. Šeit atrodas arī Kriptoanarhijas institūts, Paralelní Polis un vairākas kriptovalūtu kompānijas, tostarp ATM ražotāja General Bytes.

Čehijas valdība ir kriptovalūtām samērā draudzīga. Politiķi neregulē virtuālās valūtas un nedefinē tās kā valūtu vai preci – kā citas nacionālas valstis. Tomēr šī tēma tiek apspriesta starp nodokļu ierēdņiem, un Čehijas Nacionālā banka pagājušajā gadā uzrakstīja dokumentu ar nosaukumu “Nebaidieties no Bitkoina”.

Līdz ar desmit jaunām mašīnām bitkoinu bankomātu skaits Čehijā sasniedz 46. No šīm ierīcēm 27 atrodas Prāgā. Lielāko daļu kriptovalūtu bankomātu ir saražojusi kompānija General Bytes. General Bytes vietnē, kurā viņi paziņo par nesen uzstādītām mašīnām, ir arī video, kas paskaidro – kā lietot automatizētos skaitītājus BATM 2. Saskaņā ar Coinatmradar datiem General Bytes ir izvietojusi 858 no 3122 kriptovalūtu bankomātiem visā pasaulē.

Februārī veiktā sociālā aptauja parādīja, ka Čehijā bitkoins ir populārāks par eiro. Atgādināsim arī, ka pateicoties regulatoru noteikumu mīkstināšanai, Argentīnā būs 4000 jauni bankomāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top