Visas ziņas

Precizētas tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa prasības

Precizētas tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa prasības

Foto: Jon Pauling / Pixabay.com

Ņemot vērā, ka tehnoloģiju attīstības ietekmē pastāvīgi mainās un attīstās transportlīdzekļu uzbūve un konstrukcija, valdība šodien apstiprināja precizējumus tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa noteikumos.

Šodien, 14.janvārī Ministru kabinets izskatīja un pieņēma grozījumus 2017.gada 30.maija noteikumos Nr.295 „Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa”. Pilnveidotajos noteikumos ir detalizēti norādītas prasības transportlīdzekļu tehniskai kontrolei, kas ļaus nepārprotami un skaidri tās piemērot gan valsts tehniskās apskates, gan tehniskās kontroles uz ceļa ietvaros.

Būtiskākie grozījumi:

  • turpmāk transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar dabasgāzes barošanas sistēmu, būs jāveic periodiska to balonu pārbaude atbilstošā inspicēšanas institūcijā (spēkā no 2022.gada 1.janvāra);
  • veikti precizējumi attiecībā uz autovadītāju apmācībai paredzētu transportlīdzekļu aprīkošanu ar papildus atpakaļskata spoguļiem.

Aktualizētais tiesību akts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa veikšanai turpmāk nosaka arī citus tehniskus precizējumus saistītus ar transportlīdzekļu uzbūvi un konstrukciju. Noteikumu pieņemtā versija pieejama MK mājas lapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top