Tehnoloģijas

Prezentēs unikālā dizaina pirmo pilnībā elektrisko “Macan”

Prezentēs unikālā dizaina pirmo pilnībā elektrisko “Macan”

Ceturtdien, 25. janvārī, Singapūrā “Porsche” prezentēs jauno unikālā dizaina un pilnībā elektrisko “Macan” – pasaules pirmizrāde būs skatāma arī tiešraidē tīmekļa vietnē “Porsche Newsroom”, informēja uzņēmumā.

Neilgi pirms jaunā “Porsche Macan” pirmizrādes “Style Porsche” viceprezidents Mihaels Mauers stāsta par izaicinājumiem, kas saistīti ar veiksmīgā SUV modeļa pazīstamā dizaina atjaunināšanu.

“Jaunais “Macan” ir pirmais gadījums, kad mēs elektrificējam modeli ar jau pazīstamu un nostabilizējušos identitāti,” saka Mauers. Pēc viņa domām, katram jaunam sporta automobilim ir jābūt skaidri atpazīstamam kā daļai no konkrētā modeļa un arī kopējās “Porsche” produktu saimes, taču vienlaikus tam ir jāizceļas kā jaunumam un inovācijai. Mauers uzskata, ka “Porsche” zīmolam ir būtisks šis vizuālais secīgums, pārmantojamība. Dizainers atzīst, ka reizēm ir sarežģīti atrast pareizo līdzsvaru starp “Porsche” raksturīgo dizainu un inovācijām.

Prezentēs unikālā dizaina pirmo pilnībā elektrisko “Macan”

Jaunā piedziņa sniedz elastību un rada izaicinājumus

“Macan” modeļa pāreja no iekšdedzes dzinēja uz pilnībā elektrisku piedziņu “Style Porsche” komandai bija gan izaicinājums, gan jaunas iespējas.

“Automobiļa tehniskās prasības vienmēr ir absolūti fundamentālas. Par to tiek domāts jau pašā procesa sākumā, kad tiek apsvērts dažādu komponentu izvietojums automašīnā. Kopējam tēlam ir izšķiroša nozīme, lai panāktu pareizas pamata proporcijas, jo klasiskā “Porsche Flyline” virsbūves līnija nebūtu iespējama ar jebkuru izkārtojumu,” norāda Mauers.

Viņš uzsver, ka “Macan” elektriskā piedziņa sniedz jaunu elastības līmeni, tomēr rada izaicinājumus.

“Lielgabarīta dzinēja bloka izņemšana ļauj uzlabot priekšējā pārsega raksturīgo formu. Tajā pašā laikā akumulators joprojām ir diezgan liela detaļa, kas prasa daudz vietas un varētu izjaukt noteicošo platuma un augstuma attiecību. Un, protams, elektriskajā sporta automobilī liela nozīme ir aerodinamikai, kas ietekmē braukšanas attālumu,” skaidro “Style Porsche” viceprezidents.

Prezentēs unikālā dizaina pirmo pilnībā elektrisko “Macan”

“Style Porsche” viceprezidents Mihaels Mauers

To, cik veiksmīga ir bijusi ciešā sadarbība starp dizaineriem un aerodinamikas inženieriem, apliecina viens vienīgs skaitlis – ar pretestības koeficientu 0,25 pilnībā elektriskais “Macan” ir viens no aerodinamiskākajiem SUV tirgū.

Kopumā “Porsche” ir nolēmis savus elektriskos modeļus veidot iespējami līdzīgus sporta automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju.

““Porsche” paliek “Porsche” – pat elektriskais “Porsche” savā segmentā ir sporta automobilis. No šā viedokļa raugoties, ir tikai loģiski, ka mēs neatsakāmies no mūsu pārbaudītā “Porsche” dizaina DNS,” uzsver Mauers.

Galvenais dizainers ir pārliecināts, ka tas ir skaidri redzams arī pirmajā Štutgartes sporta automobiļu ražotāja izstrādātajā pilnībā elektriskajā SUV. Viņš norāda, ka jau pirmajā brīdī ir ļoti skaidri redzams, ka arī jaunais “Macan” ir “Porsche” zīmola un “Macan” modeļa turpinājums. Ir saglabātas proporcijas, ko “Porsche” sporta automobilis iemieso šajā segmentā. Dizains ir pilnveidots gan iekšpusē, gan ārpusē, tādējādi jaunais modelis ir vēl sportiskāks un dinamiskāks nekā tā priekšgājējs.

Intervija un pasaules pirmizrādes tiešraide “Porsche Newsroom”

Pilna intervija ar galveno dizaineri Mihaelu Maueru pieejama “Porsche Newsroom”. Ceturtdien, 2024. gada 25. janvārī, tīmekļa vietnē tiks translēta arī jaunā pilnībā elektriskā “Macan” pasaules pirmizrāde. Pasākums tiks translēts tiešraidē no Singapūras, sākums pulksten 13.30 pēc Latvijas laika. Prezentācijas pasākuma ieraksts pēc tam būs pieejams “Porsche Newsroom”.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”: newsroom.porsche.de

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top