Visas ziņas

PTAC aicina komersantus korekti norādīt jauno energomarķējumu

PTAC aicina komersantus korekti norādīt jauno energomarķējumu

Eiropas Savienības energomarķējums jau vairāk nekā 25 gadus ir palīdzējis privātiem patērētājiem un uzņēmumu pārstāvjiem atrast un izvēlēties energoefektīvas iekārtas. Pašlaik izmantotā A+++/G marķēšanas sistēma ir kļuvusi neefektīva. Tāpēc ES ir pārskatījusi un optimizējusi marķējumu atbilstoši lietotāju vajadzībām.

No šā gada 1. marta stāsies spēkā ES regulējums, kas paredz jaunu energomarķējuma ieviešanu piecām elektropreču grupām. Lai tirgus dalībniekiem sniegtu atbalstu pārejas procesā, tiek īstenota iniciatīva un kampaņa LABEL2020, kuras ietvaros ir  izstrādāti dažādi materiāli.

Jaunais marķējums fiziskajos un tiešsaistes veikalos tiks ieviests piecām produktu grupām – mājsaimniecības ledusskapjiem un saldētavām, veļas mazgāšanas un žāvēšanas mašīnām, trauku mazgāšanas mašīnām, TV un elektroniskajiem displejiem, gaismas avotiem.

Galvenās atšķirības starp esošo un jauno marķējumu:

  • Jaunajā marķējumā visiem produktiem tiks izmantota vienota A-G skala.
  • Marķējuma augšējā labajā stūrī ir ieviests QR kods, kas nodrošinās tiešu saikni ar Eiropas Komisijas marķējuma datubāzi;
  • Produktu enerģijas patēriņš marķējuma vidējā daļā ir attēlots pamanāmākā veidā un visiem produktiem līdzīgi;
  • Marķējuma apakšējā daļā ir dažādas piktogrammas, kas informē par izvēlētā produkta īpašībām. Vairākas piktogrammas būs tādas pašas kā pašreizējā marķējumā, bet dažas ir uzlabotas un dažas – ieviestas no jauna.

Visi produkti ar energoefektivitātes marķējumu ražotājiem/piegādātājiem saskaņā ar likumu ir jāreģistrē jaunajā ES produktu datubāzē (EPREL).

LABEL2020 mājaslapā ir pieejamas vadlīnijas un bukleti tirgotājiem par jauno energoefektivitātes marķējumu, PTAC izstrādātās vadlīnijas par energomarķējuma izvietošanu pieejamas šeit.

Jaunā marķējuma izvietošanas prasības nav mainījušās un ir tādas pašas kā esošajam energoefektivitātes marķējumam.  Marķējuma nomaiņa jāveic 14 darba dienu laikā, kas  nozīmē, 18.03.2021. būs pieļaujama tikai jaunā energoefektivitātes marķējuma norādīšana. Prasības attiecībā uz nomaiņas laiku ir vienādas gan  uz fiziskajiem, gan tiešsaistes veikaliem.

PTAC aicina komersantus pievērst uzmanību izmaiņām un savās tiešsaistes tirdzniecības vietnēs, pārdodot mājsaimniecības elektroiekārtas, korekti attēlot jauno energoefektivitātes marķējumu! PTAC turpinās iepriekšējos gados aizsākto darbu, pārbaudot energoefektivitātes marķējuma norādīšanu tiešsaistes interneta veikalos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top