Visas ziņas

PTAC brīdina par SIA “KASIJA” un SIA “MULTI-Services” darbībām interneta veikalā www.proffit.lv

PTAC brīdina par SIA “KASIJA” un SIA “MULTI-Services” darbībām interneta veikalā www.proffit.lv

Foto: Giulia May/Unsplash.com

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) aicina patērētājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību iegādāties preces no interneta veikala www.proffit.lv. Pēdējo mēnešu laikā PTAC ir vērsies liels skaits patērētāju ar lūgumu pēc palīdzības situācijās, kad interneta veikals nepiegādā preces un ilgstoši neatmaksā par tām samaksāto naudu.

Saņemot patērētāju lūgumus pēc palīdzības, PTAC ir secinājis, ka daudzi patērētāji, kuri ir iegādājušies preces interneta veikalā www.proffit.lv ir nonākuši līdzīgā situācijā. Sākotnēji pasūtītā prece netiek piegādāta mājas lapā solītajā termiņā. Tikai pēc saziņas ar komersantu patērētājs uzzina, ka piegāde kavēsies dažādu iemeslu dēļ, piemēram – piegādātāja problēmu dēļ, prece joprojām atrodas transfērā  vai arī tā kavējas uz robežas. Kad pēc vairākkārtīgiem piegādes termiņa pagarinājumiem patērētājs vēlas atgūt par preci samaksāto naudu –tiek solīts atmaksāt naudu konkrētā laikā, bet termiņi tiek vairākkārtīgi pagarināti. Tikai pēc patērētāja vēršanās PTAC, komersants vairākos gadījumos ir veicis atmaksu par nepiegādāto preci. Patērētāju pieredze liecina, ka šo veikalu patērētāji izvēlējušies, jo preču cenas, salīdzinot ar citiem interneta veikaliem, bijušas krietni lētākas.

Kopumā PTAC ir saņemti 199 iesniegumi un 363 konsultāciju pieprasījumi par SIA “KASIJA” darbībām. Taču šajā internetveikalā darbojas arī SIA “MULTI-Services”, kura strādā tikai ar juridiskās personām un sadarbības partneriem, lai gan no saņemtajām sūdzībām ir secināms, ka SIA “MULTI-Services” apkalpo arī privātpersonas. Līdz ar to ir saņemts ari 30 iesniegums un sniegtas 20 konsultācijas patērētājiem arī par šo uzņēmumu. Ņemot vērā, ka SIA “MULTI-Services” darbojas arī interneta veikalā www.maksimum.lv, PTAC aicina patērētājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību iegādāties preces šajā interneta veikalā.

Šobrīd PTAC turpina saziņu ar  SIA “KASIJA”, lai izvērtētu konkrēto situāciju un nepieciešamības gadījumā veiktu uzraudzības darbības.

Lai pasargātu patērētājus no vēlmes par izdevīgākām cenām iegādāties preces no interneta veikala www.proffit.lv, pēc PTAC aicinājuma www.kurpirkt.lvwww.gudriem.lv un www.salidzini.lv ir izslēguši šo interneta veikalu no salīdzināšanas portāliem. Tāpat PTAC aicina pirms preču iegādes jebkurā interneta veikalā, uzzināt citu patērētāju pieredzi dažādos atsauksmju portālos, kā arī pārliecināties, ka konkrētais komersants nav ievietots PTAC Melnajā sarakstā vai Aizdomīgo vietņu sarakstā.

Atcerieties – zemākā cena ne vienmēr nozīmē izdevīgāko pirkumu. Būtiski zemāka cena nekā citos veikalos iespējams ir signāls tam, ka veikals darbojas negodīgi!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top