Tehnoloģijas

Publicēts video ar Ukrainas drona R18 spilgtākajām operācijām

Publicēts video ar Ukrainas bezpilota lidaparāta-bumbvedēja R18 spilgtākajām operācijām

Ukrainas bruņoto spēku bezpilota lidaparātu flotē ir ne tikai droni Switchblade un Bayraktar, par kuriem tiek runāts visbiežāk, bet ir arī kāds īpašs drons, tas ir bumbvedējs R18.

Bezpilota lidaparātu izstrādāja nevalstiskā organizācija “Аэроразведка”. To dibināja Ukrainas brīvprātīgie un IT nozares pārstāvji 2014. gadā. Uzbrukuma drons R18 ir iznīcinājis iebrucējus kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā pirmajām dienām. R18 ir ir aprīkots ar astoņiem propelleriem, tas var pacelties un nolaisties vertikāli. Bezpilota lidaparāts spēj pārvadāt 5 kg smagu kravu. Lidojuma diapazons ir 4 km, un akumulatora darbības laiks ir 40 minūtes. Runājot par bumbām, biežāk tiek izmantotas kumulatīvās RKG-3 granātas.

Bezpilota lidaparāts var pārvadāt divas bumbas 100-300 m augstumā. Pirms nomest tās uz ienaidnieka, bezpilota aparāts apstājas gaisā, lai veiktu precīzu triecienu. Galvenie mērķi ir radari, pašpiedziņas artilērijas tehnika, pretgaisa aizsardzības sistēmas un komandmašīnas. “Аэроразведка” lielākoties ziņo par veiksmīgu tanku iznīcināšanu.

Bezpilota lidaparāta R18 cena ir aptuveni 20 000 ASV dolāri, neskaitot bumbu izmaksas.

“Аэроразведка” ir publicējusi video ar spilgtākajām un veiksmīgajām bezpilota lidaparāta operācijām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top