Tehnoloģijas

Jauna informācijas par AMD Radeon RX 5700 videokartēm

Jauna informācijas par AMD Radeon RX 5700 videokartēm

Lēni, bet pamatīgi AMD virzās uz pilnvērtīgu konkurenci ar topā esošajām Nvidia videokartēm. Kompānija visas cerības tagad liek uz jauno arhitektūru Navi, kas tiks izmantota arī Sony spēļu konsoļu PS5 nākamajā paaudzē. Pagaidām par jaunumu zināms maz informācijas, bet AMD pārstāvji ir paspējuši atklāt dažas interesantas detaļas.

Ar ko iepriecinās AMD GPU jaunā paaudze?

Nākamās videokaršu līnijas nosaukums ir Radeon RX 5700.

Īss GPU promo publicēts ražotāja oficiālajā Twitter kontā.°

Pasākumā Computex 2019 kompānijas pārstāvji dalījās ar dažām jaunuma īpatnībām:
• patiesībā Navi arhitektūras nosaukums ir RDNA. Tā vismaz to sauc pašā AMD;
• jaunā arhitektūra būs 1,25 reizes produktīvāka, turklāt tās energoefektivitāte pieaugs 1,5 reize, salīdzinot ar iepriekšējo arhitektūru Graphics Core Next (GCN). Pēdējā tika izmantota videokartēs Vega un Polaris;
• sēriju Radeon RX 5700 aprīkos ar GDDR6 atmiņu ar PCIe 4.0 atbalstu.

Prezentācijas laikā darbinieki parādīja, kā viena no saimes videokartēm produktivitātes ziņā par 10 procentiem pārspēj Nvidia RTX 2070 spēlē Strange Brigade. Pagaidām tas neko daudz neliecina, jo kompānijas pārstāvji nav atklājuši – no kādas tieši cenu kategorijas tika izmantota videokarte. Vairāk informācijas sola atklāt 10. jūnijā.

AMD Ryzen 9 CPU parametri
AMD ģenerāldirektore Liza Sū sabiedrībai prezentēja procesoru Ryzen jauno paaudzi – pirmos desktopa CPU ar 7 nanometru čipiem. Ryzen 9 3900X  cenu veikalos varētu būt ap 499 ASVdolāriem.
Kāpēc tas ir tik svarīgi? Ryzen 9 3900X var sacensties produktivitātē ar Intel 12 kodolu procesoru i9-9920X, kas tagad tiek tirgots par 1189 dolāriem. Turklāt AMD jaunumam būs mazāks energopatēriņš – 105 vati pret 165 vatiem – un jauna arhitektūra Zen 2.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top