Tehnoloģijas

“Radio Svoboda” publicēja kadrus no slavenā Černobajevkas lidlauka (Video)

 

Vairāk nekā 8 mēnešus Černobajevka atradās Krievijas okupācijā, un vietējā lidosta kļuva par mēmu tēmu #1.

11. novembrī Ukrainas bruņotie spēki pretuzbrukuma laikā spēja atbrīvot Černobajevku no iebrucējiem. Ukrainas žurnālisti pēc kāda laika ieradās ciematā, lai nofilmētu redzēto. Vakar Ukrainas “Radio Svoboda” žurnālisti savā Telegram kanālā ievietoja video no Černobajevkas.

Atgādinām, ka Ukrainas kara laikā šī vieta kļuva par mēmu objektu, kur Putina armija pastāvīgi cieta smagus zaudējumus pēc Ukrainas artilērijas triecieniem. Videomateriālā redzama arī Hersonas lidosta, kas apšaudes laikā praktiski ir iznīcināta.

Teritorijā paveras skats uz dažādu militāro un civilo tehniku ​​ar okupantu simboliku. Visā lidlaukā var redzēt kastes ar krievu karavīru pārtikas pakām, kā arī gumijas zābakus. Tāpat lidostas teritorijā tika atrasta iznīcināta radaru sistēma “Podlyot”. Tieši ar tās palīdzību iebrucēji saņēma koordinātas S-300 un S-400 sistēmu darbībai.

Paši okupanti apliecina, ka marta beigās visas lidmašīnas no Černobajevkas pārcēluši uz Čapļinku. Un lidostas teritorija tika izmantota kā noliktava militārās tehnikas remontam.

Oktobra beigās satelītattēli tiesām liecināja, ka iebrucēji no Černobajevkas teritorijas ir izveduši visu militāro tehniku.

Avots: Telegram

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top