Visas ziņas

Regulatori un likumdošana ASV

Regulatori un likumdošana ASV

ASV kriptovalūtu kompānijām bija vajadzīgs zināms laiks, lai saprastu – kā pret to eksistenci izturēsies regulatori saskaņā ar esošajiem likumiem. Šķiet, ka tā bijusi diezgan rūgta pieredze.
ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) vienmēr ir demonstrējusi savus “muskuļus” kripto telpā. Tā vairākkārt ir brīdinājusi, ka dažas kriptovalūtas jāuzskata par vērtspapīriem, un tās jāregulē atbilstoši likumi. Turklāt regulators savu teikto apstiprināja ar darbībām.
Par vienu no upuriem kļuva blockchain jaunuzņēmums Airfox, kas 2017. gadā ICO bija piesaistījis finansējumu 15 milj. $ apmērā. Daudzi uzskata, ka Airfox bija viens no pirmajiem upuriem, ar kuriem sākās “ICO industrijas izmiršana ASV”.

Pēc tam, kad Komisija bija apsūdzējusi Airfox nereģistrētu vērtspapīru pārdošanā, kompānijai piedāvāja noslēgt darījumu. Airfox izpilddirektoram (CEO) Viktoram Santosam bija ar procentiem jāatmaksā līdzekļi investoriem. SEC lika samaksāt sodu 250 000 $ apmērā.
Tad Viktors Santoss publiski paziņoja, ka viņš ir “tikai laimīgs” piedzīvot šos pārbaudījumus, un, ka viņa pieredzei jābūt kā mācībai visiem jaunuzņēmumiem, kuri zinās – ko var darīt, bet no kā labāk izvairīties. Nesen intervijā Fortune Santos citiem ASV jaunuzņēmumiem ieteica vienkārši “pārcelt savu biznesu uz Šveici”.
Tiem, kam nav tādas iespējas, Santos ieteica nekavējoties reģistrēties SEC, lai nesaskartos ar tādiem pārbaudījumiem, kādi bija jāiztur viņa kompānijai. Pēc viņa sacītā – “Šīs nozares regulējumā SEC nāksies daudz ko izdarīt”. Santoss cer, ka viņa mijiedarbība ar Komisiju palīdzēs iezīmēt pareizo ceļu visai kripto industrijai. Viņš teica, ka SEC ir jātiecas uz tādu kriptovalūtu regulējumu, kāds patlaban pastāv Šveicē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top