Tehnoloģijas

Restorāns Nīderlandē sociālās distancēšanās mērķim izmanto dīvainus robotu viesmīļus (Video)

Restorāns Nīderlandē sociālās distancēšanās mērķim izmanto dīvainus robotu viesmīļus

Royal Palace Renesse/Instagram

Ķīniešu restorāns Nīderlandē ir ieviesis robotu viesmīļus, lai samazinātu kontaktu starp cilvēkiem koronavīrusa pandēmijas laikā. Saskaņā ar informāciju, sarkanbaltie roboti kas ļoti atgādina robotu Rozija sveicinās klientus, pasniegs ēdienu un no pusdienu galdiem aiznesīs traukus restorānā Royal Palace Reneses pilsētā.

Pagaidām roboti  saka “sveiki un laipni lūgti” un tiem ir mazas šallītes (iespējams, lai šķistu mazāk jocīgi).

“Tie mums palīdz darbā, kuru mēs darām”, saka Leah Hu, kuras ģimenei pieder restorāns Royal Palace. “Mēs bieži esam aizņemti un tīrām galdus, un roboti mums izpalīdz. Mēs nekur nepazūdam. Mēs joprojām esam šeit. Šajā industrijā vienmēr būs nepieciešami cilvēki.”

Restorāni Nīderlandē bija slēgti vairākus mēnešus, un daudzi no tiem sāk atkal atvērties, taču ar ierobežotu atļauto viesu skaitu. Roboti, protams, nevar inficēties ar koronavīrusu, taču tie arī nav spējīgi asistēt klientiem, kuriem ir alerģija pret kādu, no ēdieniem, vai atnest bērnu krēsliņu septiņu viesu ballītei.

Ēdināšanas pakalpojumu nozarei šie ir bijuši grūti mēneši, kad aprīlī vien restorāni zaudēja aptuveni 5,5 miljonus darba vietu. Šķiet maz ticams, ka robotu viesmīļi drīzumā ķersies klāt amerikāņu ēstuvēm (izmaksas vien, iespējams, padara tos par nepieņemamiem lielākajai daļai mazo uzņēmumu), taču Ķīnas restorānos tie ir izplatīti jau vairākus gadus.

Un ir vērts atzīmēt, ka “mašīnas cilvēki”, kas Ķīnas restorānos pasniedz ēdienu, ieviesti vairāk kā jaunums, nevis veids, kā būt ražīgākiem.

Video roboti viesmīļi

Avots: Theverge

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top