Tehnoloģijas

Reti kadri: video ar Blue Origin kosmosa kuģa New Shepard avārijas katapultēšanos

Video ar kosmosa kuģa Blue Origin New Shepard avārijas katapultēšanos

Raķetes New Shepard pacelšanās laikā NS-23 misijas ietvaros avārijas dēļ tika veikta komoska kuģa atdalīšana no nesējraķetes. Šis brīdis tika nofilmēts tiešraides laikā.

New Shepard izstrādāja kompānija Blue Origin, kas bija paredzēta kosmosa tūrismam. Šī ir neliela vienpakāpes raķešu sistēma, kas nespēj paātrināt kosmosa kuģi līdz pirmajam ātrumam, tāpēc raķetes palaišanas notiek gandrīz vertikālā trajektorijā un tās atgriešanās ir paredzēta aptuveni tajā pašā reģionā.

NS-23 misijas laikā nostrādāja kosmosa kuģa avārijas glābšanas sistēma. Misija noris bezpilota režīmā, un tajā pārvadāja aprīkojumu zinātniskiem eksperimentiem. Kosmosa kuģa avārijas evakuācijas sistēma sastāv no maziem raķešu dzinējiem ar pietiekošu daudzumu degvielas, lai kosmosa kuģis varētu atdalīties no raķetes un pats pārvietoties bez tās, ja ar raķeti kaut kas noiet greizi.

Apmēram minūti pēc raķetes palaišanas sākās acīmredzamas tehniskas problēmas: raķetes galvenā dzinēja lāpai izveidojās nestandarta forma, tā kļuva gaišāka un vairākas reizes lielāka, un pati raķete sāka sasvērties.

Uzreiz  nostrādāja avārijas sistēma, kas novirzīja raķeti uz sāniem, pēc kā tika izlaisti izpletņi un kosmosa kuģim izdevās nosēsties. Negadījums noticis lielākās aerodinamiskās pretestības laikā, kad tiek samazināta dzinēja vilce. Kompānija Blue Origin pagaidām nenosauc iespējamos avārijas cēloņus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top