Tehnoloģijas

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Leģendārā vācu sporta auto ražotāja “Porsche” jaunā trešās paaudzes “Panamera” sestdien, 23. martā, piedzīvoja ekskluzīvu pirmizrādi Latvijā, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru koncertzālē, informē “Porsche” oficiālā pārstāvja Latvijā “Baltijas sporta auto” vadītājs Ivars Norvelis.

Jaunā “Porsche Panamera” modeļa prezentācija norisinājās sadarbībā ar vietējo ekskluzīvo vīriešu apģērbu zīmolu “BG Suits”.

“Panamera” sporta sedani pieejami arī kā “4 E-Hybrid” un “4S E-Hybrid” modeļa versijas.

Pasaules pirmizrādi trešās paaudzes “Porsche Panamera” piedzīvoja pērn 24. novembrī Šanhajā.

““Porsche” turpina paplašināt “Panamera” sporta sedana modeļu klāstu. Tā ir “Porsche” atbilde uz īpaši lielo interesi par efektīvām un dinamiskām e-hibrīda piedziņas automašīnām vairākos tirgos. “Panamera” kopumā ir pieejama piecās šīs modernās piedziņas versijās,” stāsta Norvelis.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Viņš arī piebilst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes priekšgājējiem visiem “Panamera E-Hybrid” modeļiem ir lielāks attālums, ko var nobraukt, izmantojot tikai elektroenerģiju, ātrāka uzlāde, labāka dzinēja jauda un labākas braukšanas īpašības gandrīz visos aspektos.

“Porsche” jauno “Panamera” ražo Leipcigas rūpnīcā. Saksijas ražotne ir cieši saistīta ar “Panamera” – no 2009. līdz 2016. gadam tur tika montēta četru durvju sporta sedana pirmā paaudze. 2016. gadā, ieviešot otro paaudzi, ražošana tika pārcelta uz Leipcigu. Pēdējo mēnešu laikā rūpnīcā veikta modifikācija, lai pielāgotos “Panamera” trešās paaudzes ražošanai.

Jaunā “Panamera”: izcila sajūta ar modernākajām balstiekārtas sistēmām

Jaunajai “Panamera” jau standarta aprīkojumā ir divu kameru un divu vārstu pneimatiskā balstiekārta ar “Porsche” aktīvo piekares vadības sistēmu (PASM). Divu vārstu tehnoloģija atdala balstiekārtas darbības atsitiena un kompresijas pakāpes, tādējādi nodrošinot unikālu komforta un sportiskuma apvienojumu: sistēma būtiski slāpē ceļu šķērssavienojumu un bojājumu radītos triecienus, vienlaikus nodrošinot lielāku virsbūves stabilitāti dinamiskas braukšanas situācijās. Automobiļa vadāmību var uzlabot vēl vairāk ar visu riteņu stūrēšanu, kas pieejama papildu komplektācijā.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Tās pamatā ir no jauna izstrādāti aktīvie amortizatori – arī ar divu vārstu tehnoloģiju –, un katrs no tiem ir savienots ar elektriski darbināmu hidraulisko sūkni. Tas nodrošina tilpuma plūsmu amortizatorā atbilstoši pieprasījumam un tādējādi spēj zibenīgi, ļoti precīzi un mērķtiecīgi nodrošināt nepieciešamo sniegumu starp virsbūvi un riteņiem, kas neitralizē un gandrīz pilnībā kompensē ceļa radītos iedarbības spēkus. Šo tehnoloģiju papildina viegla vienkameru pneimatiskās balstiekārtas sistēma.

Šasija vienmēr saglabā “Panamera” virsbūves stabilitāti pat dinamiskas bremzēšanas, stūrēšanas un paātrināšanās manevru laikā. Pateicoties vienmērīgai braukšanai, sistēma gandrīz pilnībā amortizē ceļa nelīdzenumus. Dinamiskas braukšanas situācijās “Porsche Active Ride” balstiekārtas sistēma nodrošina perfektu savienojumu ar ceļu, pateicoties līdzsvarotam riteņu slodžu sadalījumam.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Ja ir aktivizēts attiecīgais režīms, balstiekārta var kompensēt automobiļa vertikālās un horizontālās velšanās tendences, lai samazinātu paātrinājuma spēkus, kas iedarbojas uz pasažieriem. Šajā režīmā jaunā “Panamera” līkumos ieliecas kā motocikls. Palielinot ātrumu, tā pavelk priekšējo daļu uz leju, bet ātrumu palēninot – aizmugurējo daļu. Kad automašīna stāv, “Porsche Active Ride” balstiekārtas sistēma paceļ virsbūvi līdz komfortablam iekāpšanas un izkāpšanas augstumam.

Jaunā “Panamera” saglabā modeļu līnijai raksturīgās līnijas un proporcijas. Tās garums ir 5052 mm (“Executive” modelim: 5202 mm), platums – 1937 mm un augstums – 1423 mm (“Executive”: 1428 mm). Būtiski pārveidotais dizains piešķir sporta sedanam vēl izteiksmīgāku un sportiskāku izskatu.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Priekšpusē virs numura zīmes atrodas papildu gaisa ieplūdes atvere, kas kompensē piedziņas sistēmu paaugstināto gaisa patēriņu. Pārveidotā logu līnija sānu skatā īpaši izceļ “Porsche” četru durvju sporta automobiļa sedanam raksturīgo dizainu. Aizmugurējā loga ārējās malas ir vienā līmenī ar virsbūves kontūru, veidojot harmoniskas līnijas automobiļa aizmugurē.

“Porsche Driver Experience” kabīnes konceptā izstrādāts ideāls līdzsvars starp digitālajiem un analogajiem vadības elementiem, un braukšanai nepieciešamie ievades un izvades elementi ir izvietoti pa vadītāja asi. Pārnesumu pārslēgšanas svira atrodas pa labi no stūres. Vadītājam ērti pieejams arī režīmu slēdzis “Normal”, “Sport” un “Sport Plus” braukšanas programmām, kā arī asistentu vadības sviras. Tas nozīmē, ka vadītājam nav jāatrauj skatiens no ceļa, lai pielāgotu braukšanas programmas un asistentu sistēmas.

Papildu aprīkojumā pieejamais pasažiera displejs sniedz pilnvērtīgu braukšanas pieredzi arī pasažierim. Pēc pieprasījuma 10,9 collu ekrānā tiek rādīti automobiļa veiktspējas dati. Tas ļauj arī darboties ar informācijas un izklaides sistēmu un atbalsta video straumēšanu, kamēr automobilis ir kustībā. Pasažieru displeja saturs no vadītāja sēdekļa nav redzams, lai nenovērstu autovadītāja uzmanību.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Piedziņa: optimizēta hibrīda veiktspēja

“Panamera 4 E-Hybrid” ir īpaši efektīva un daudzpusīga. Lai panāktu jaudīgu paātrinājumu, “Porsche” ir apvienojis jauno e-hibrīda sistēmu ar būtiski modernizētu 2,9 litru V6 biturbo benzīna dzinēju (224 kW/304 ZS). Sistēmas jauda ar 346 kW (470 ZS) un 650 Nm maksimālais griezes moments nodrošina paātrinājumu no nulles līdz 100 km/h 4,1 sekundē un maksimālo ātrumu 280 kilometri stundā. Ar “Panamera 4 E-Hybrid” ir palielināts attālums, ko var nobraukt tikai ar elektroenerģiju, tagad tas var būt līdz 96 kilometriem WLTP ciklā (“EAER City”).

“Panamera 4S E-Hybrid” pievērš lielāku uzmanību braukšanas dinamikai, kā arī konstantai jaudas padevei augšējā apgriezienu diapazonā. Tā 2,9 litru biturbo sešu cilindru dzinēja jauda ir 260 kW (353 ZS). Sistēmas jauda ir 400 kW (544 ZS), maksimālais griezes moments – 750 Nm. Tas ļauj “Panamera 4S E-Hybrid” no nulles līdz 100 km/h paātrināties 3,7 sekundēs un sasniegt maksimālo ātrumu 290 kilometri stundā.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Jaunā 25,9 kWh (bruto) augstsprieguma baterija nodrošina par apmēram 45% lielāku ietilpību. Jaunais 11 kW borta maiņstrāvas lādētājs saīsina uzlādes ilgumu līdz divām stundām un 39 minūtēm. Pilnīgi jaunais elektromotors ar 140 kW (190 ZS) jaudu un 450 Nm griezes momentu sniedz ievērojami lielāku jaudas kapacitāti nekā tā priekšgājējs, turklāt tas ir efektīvi un ar optimizētu svaru integrēts korpusā un PDK transmisijas eļļas dzesēšanas cirkulācijā.

Iekšējā rotora konstrukcija (rotors rotē statora iekšpusē) samazina masas inerci par 50%, uzlabojot dzinēja reakciju. Pateicoties rekuperācijai līdz 88 kW, elektromotors būtiski palielina arī “Panamera E-Hybrid” nobraucamo attālumu ar elektroenerģiju.

“E-Hybrid” braukšanas režīmi ar optimizētu stratēģiju

Četri optimizēti “E-Hybrid” braukšanas režīmi, kā arī uzlabotie “Sport” un “Sport Plus” režīmi vēl vairāk uzlabo “E-Hybrid” modeļu efektivitāti.

Automobilis vienmēr darbību sāk pilnībā elektriskajā “E-Power” režīmā. Kad akumulatora uzlāde ir zemāka par noteiktu minimālo līmeni, sistēma automātiski pārslēdzas uz “Hybrid Auto” režīmu, kas pielāgo darbības stratēģiju pašreizējai braukšanas situācijai. Izmantojot “Hybrid Auto” režīmu ar aktīvu maršruta vadību un ievadot brauciena maršrutu, darbības stratēģija tiek optimizēta vēl vairāk. Tā pilsētas satiksmē var maksimāli un efektīvi palielināt attālumu, ko var nobraukt ar elektroenerģiju. Lai to izdarītu, sistēma izmanto gan automašīnas, gan navigācijas datus.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

“E-Hold” režīmā tiek saglabāts pašreizējais akumulatora uzlādes stāvoklis. “E-Charge” režīmā iekšdedzes dzinējs uzlādē akumulatoru līdz 80% ārpus pilsētas, braucot ar ātrumu virs 55 kilometriem stundā. Pilsētas satiksmē “Panamera” izmanto hibrīda piedziņas priekšrocības. “Sport” un “Sport Plus” režīmā “Porsche” samazina akumulatora uzlādes mērķa stāvokli attiecīgi līdz 20% un 30% (iepriekš – 30% un 80%). Tas palielina efektivitāti, nezaudējot veiktspēju.

Sportiskas detaļas un uzlabots standarta aprīkojums

Visām jaunās “Panamera” versijām ir sportisks un atsvaidzināts dizains – standarta aprīkojumā ietvertie jaunas formas “Matrix LED” priekšējie lukturi un papildu horizontāla gaisa ieplūdes atvere, nepārtraukta aizmugurējā luktura kopa un aizmugurējais stikls bez rāmja. Logu līstes sudraba krāsā paspilgtina sānu līniju.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

“Panamera 4 E-Hybrid” standarta aprīkojumā ietilpst 19 collu diski, melni bremžu suporti un “Matrix LED” priekšējie lukturi. Inovatīvā augstas izšķirtspējas “HD Matrix LED” apgaismojuma sistēma ir pieejama papildu aprīkojumā.

“Panamera 4S E-Hybrid” atšķiras ar 20 collu “Panamera AeroDesign” diskiem, sudraba sporta izplūdes sistēmas uzgaļiem un sarkaniem bremžu suportiem. Pēc izvēles ir pieejami bremžu suporti “Acid Green” zaļā un melnā krāsā. “Panamera 4S E-Hybrid” priekšējās ass bremzes standarta komplektācijā ir aprīkotas ar desmit virzuļu bremžu suportiem. Alternatīvi šim modelim kopā ar 21 collas diskiem ir pieejamas “Porsche” keramiskā kompozītmateriāla bremzes (PCCB). Keramiskā kompozītmateriāla disku izmērs uz priekšējās ass ir 440 milimetri, uz aizmugurējās ass – 410 milimetri.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

“Panamera” paplašinātajā standarta aprīkojumā ir iekļauts “ParkAssist” un dzesējams viedtālruņa paliktnis bezvadu uzlādei ar jaudu līdz 15 vatiem. Ir iekļauta arī četru zonu automātiskā klimata kontrole vai lielā viduskonsole. Papildu aprīkojumā ir pieejama aizmugurējās ass stūrēšana, “Remote ParkAssist”, “Porsche InnoDrive”, tostarp “Active Lane Keeping”, pasažiera displejs un gaisa kvalitātes sistēma. “Executive” virsbūves veids ar garāku riteņu bāzi tiek piedāvāts atkarībā no konkrētā tirgus.

“Porsche” piedāvā jauno “Panamera” no 111 390 eiro (“Panamera 4” no 115 490 eiro). “Panamera 4 E-Hybrid” cena sākas no 127 190 eiro, “Panamera 4 E-Hybrid Executive” – no 138 390 eiro. “Panamera 4S E-Hybrid” ir pieejama no 142 290 eiro. Visas cenas norādītas, ieskatot PVN.

Rīgā prezentē jaunākās paaudzes “Porsche Panamera”

Jaunie “Panamera” modeļi testa braucieniem būs pieejami no aprīļa, un tos jau šobrīd ir iespējams pasūtīt “Porsche” centrā Rīga.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom.

Par SIA “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche pārstāvis Latvijā SIA “Baltijas sporta auto” lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top