Tehnoloģijas

Roboti Ameka un Mesmers spēj atdarināt cilvēka emocijas (Video)

Roboti Ameca un Mesmer (Video)

Apvienotajā Karalistē esošais humanoīdu robotu ražotājs “Engineered Arts” nesen “YouTube” kanala demonstrēja vienu no saviem radītajiem reālistiskākajiem robotiem. Robots Ameka spēj neticami labi atdarināt cilvēka sejas izteiksmes.

Šķiet, ka Ameka “pamostas”, jo, kad robots atver acis, viņa sejā ir redzams apmulsums un neapmierinātība. Bet, kad Ameka paraugās uz savām rokām un plaukstām, robots atver muti un izbrīnā paceļ uzacis. Video beigās Ameka pasmaida un, sveicinot skatītājus, pastiepj roku.

Diemžēl Ameka nestaigā un nespēj kā “Boston Dynamics” roboti veikt salto vai nodarboties ar parkūru. “Engineered Arts” vēlētos kaut viņi varētu iemācīt arī to šiem robotiem. Runājot par to, vai Ameka izmanto mākslīgo intelektu, “Engineered Arts” skaidro, ka nodarbojas tikai ar ultrareālistisku robota ķermeņu izveidi.

“Engineered Arts” ir izstrādājis arī citu reālistisku robotprogrammatūru ar nosaukumu Mesmers. Uzņēmums apgalvo, ka ir veicis reālu cilvēku ķermeņu 3D skenēšanu, lai robotam varētu izstrādāt precīzu kaulu struktūru, ādas tekstūru un veidot reālistiskas sejas izteiksmes. Videoklipā, kas tika publicēts tikai dažas dienas pēc iepazīstināšanas ar robotu Ameku, ir redzams, ka otrajam robotam Mesmeram ir vēl pārliecinošākas sejas izteiksmes, šim robotam ir izdevies izveidot vēl reālistiskāku ādas tekstūru un sejas vaibstus nekā Amekai.

Ja vēlaties redzēt Ameku tiešraidē, “Engineered Arts” atklāj, ka robota prezentācija notiks 2022. gada janvārī.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top