Visas ziņas

Viņas vārds ir Ērika, bet viņai nav uzvārda, jo Ērika ir robots

Aktrise Robots Erika

Foto: Life Productions Inc

Zinātniskās fantastikas filmā b (“B”) spēlēs neparasta aktrise. Viņas vārds ir Ērika, bet viņai nav uzvārda, jo Ērika ir robots.

Šis nebūs arthouse projekts, bet diezgan komerciāla filma ar budžetu 70 miljoni ASV dolāri. Filmēšana notiks 2021. gada jūnijā Eiropā, bet režisors filmai vēl nav atrasts.

Acīmredzot šis risinājums būs lētāks par datorgrafiku. Piemēram, Roberta Rodrigesa filmas “Alita: kaujas eņģelis” budžets bija 170 miljoni ASV dolāri.

Salīdzinājums ar filmu “Alita” ir sekojoša iemesla dēļ: filma “B” būs par zinātnieku, kurš izstrādāja programmu DNS uzlabošanai. Tomēr zinātnieks saprot, ka viņa izgudrojums var nodarīt lielu kaitējumu cilvēcei. Ērika filmā spēlēs robotu. Saskaņā ar filmas sižetu, robotu Ēriku ir izveidojis šis zinātnieks, kuram būs jāglābj viņa, palīdzot aizbēgt.

Pēc filmas producenta Sema Hosē teiktā, robotu Ēriku ir izveidojuši japāņu zinātnieki Hiroši Išiguro un Kokhei Ogava. Izmantojot mākslīgo intelektu, viņi iemācīja viņai nepieciešamās emocijas:

Parastie aktieri lomai izmanto savu dzīves pieredzi, bet Ērikai tādas nav. Viņa šai lomai tika izveidota no nulles. Bija nepieciešams iemācīt viņai kustēties un sajust emocijas. Viņai tika izveidots raksturs un sejas izteiksme.

Sākotnēji gan robots Ērika bija paredzēta lomai citā filmā. Viņai vajadzēja spēlēt Tonija Keija  filmā «Amerikāņu vēsture X». Bet nesaskaņu dēļ saistībā ar filmēšanas grafikiem filmas producentiem neizdevās sadarbība ar Toniju Keiju, un filmēšana tika atlikta.

Avots: Hollywoodreporter

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top