Tehnoloģijas

Robotsuns atgādina Singapūras parka apmeklētājiem ievērot distanci

Singapūras centrālajā parkā strādā neparasts “darbinieks”. Tas ir robots suns Spot Robot Dog, ko ražo Boston Dynamics. Divu nedēļu testa laikā, kas sākās piektdien, robots parka apmeklētājiem atgādinās par nepieciešamību ievērot distanci, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos.

“Saudzēsim Singapūru un saglabāsim to veselīgu,” robots atkārto ierakstītu tekstu. “Jūsu un apkārtējo drošībai, lūdzu, ievērojiet vismaz viena metra diatanci.” Paldies. “

Spot robots tika izvēlēts, ņemot vērā tā spēju šķērsot parkus un dārzus. Papildus informācijas izziņošanai, kas apmeklētājiem atgādina par distancēšanos, robots palīdz noteikt parkā esošo apmeklētāju skaitu. Lai to veiktu, viņam ir uzmontētas kameras un citas ierīces. Singapūras varas iestādes arī pārliecinājās, ka kameras netiek izmantotas cilvēku atpazīšanai vai novērošanai.

Lai arī Singapūrā nav aizliegts apmeklēt parkus, ir ieviesti diezgan stingri izolācijas noteikumi, kuru pārkāpšana var izraisīt milzīgus naudas sodus un pat ieslodzījumu.

Saskaņā ar noteikumiem, kas būs spēkā līdz 1. jūnijam, iedzīvotāji var pamest savas mājas tikai svarīgu iemeslu dēļ. Sabiedriskās vietās maskas nēsāšana ir obligāta prasība. Sportošana brīvā dabā ir atļauta, taču tas ir jādara pa cienam.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top