Tehnoloģijas

Robotu putekļusūcējos iestrādā tehnoloģiju, kas ir pašbraucošajās automašīnās

Robotu putekļusūcējos iestrādā tehnoloģiju, kas ir pašbraucošajās automašīnās

Samsung Jet Bot AI+ ir pasaulē pirmais putekļusūcējs – robots, kurā iestrādāts mākslīgā intelekta (AI) procesors. Šī tehnoloģija tiek izmantota arī pašbraucošajās automašīnās. Putekļusūcēja kamera ir spējīga identificēt dažāda veida objektus, jo tā “apmācīta”, izmantojot vairāk nekā miljons dažādu priekšmetu attēlu. Savukārt, procesors, pateicoties objektu atpazīšanas tehnoloģijai, uzkopšanas procesā var nodrošināt drošu attālumu starp dažādiem priekšmetiem. Ja uz grīdas būs palicis lādētājs, bezvadu austiņas vai citi sīkumi, par to nebūs jāuztraucas.

“Samsung pastāvīgi strādā pie tā, lai radītu inovatīvus un viedus risinājumus, kas palīdzētu  patērētājiem optimizēt tādus ikdienas darbus, kā mājokļa tīrīšana. Jet Bot AI+ ir pasaulē pirmais putekļusūcējs – robots, kurā iestrādātas nākotnes tehnoloģijas, kas ir arī pašbraucošajās automašīnās. Pie tam, putekļusūcējs ne tikai atpazīs šķēršļus un efektīvi tīrīs, bet ļaus saimniekiem uzraudzīt mājdzīvniekus un mājokli prombūtnes laikā. Tajā ir iestrādāta kamera un saimnieki var sekot līdzi reāllaikā tam, kas notiek mājās,” uzsver Samsung produktu treneris Jaroslavs Romanovičs.

AI objektu atpazīšanas tehnoloģija & 3D sensors

Pirms mājas uzkopšanas, putekļusūcēja kamera ar 3D sensoru precīzi noskenēs tīrīšanas laukumu, savukārt, AI objektu atpazīšanas tehnoloģija identificēs telpas iekārtojumu – dažādus telpā atstātos objektus un mēbeles. Putekļusūcējs rūpīgi izvēlēsies tīrīšanas ceļu gar trauslākiem objektiem un droši apbrauks jebkurus citus priekšmetus, kas novietoti tā ceļā.

Lielāka sūkšanas jauda

Pateicoties jaudīgajam putekļusūcēja motoram, tam ir liela sūkšanas jauda un tīrīšana ir efektīva, precīza un ātra. Putekļusūcējā tiek uzturēta nepieciešamā gaisa plūsmas jauda, filtrējot gružus un atbrīvojot putekļu savākšanas filtrus. Putekļu savākšanas filtriem vienmēr jābūt brīviem, lai spētu savākt arī pašas smalkākās putekļu daļiņas. Jet Bot AI+ maksimālais strāvas patēriņš ir 170 W.

Piecu slāņu gaisa filtrēšanas sistēma

Pateicoties uzlabotajai gaisa filtrēšanas sistēmai, putekļusūcēja filtrs būs spējīgs savākt gan lielākas, gan mazākas putekļu daļiņas. Daudzslāņu filtrēšanas sistēma izfiltrēs līdz pat 99,999 % smalko putekļu un alergēnu. Putekļusūcēja gaisa filtrēšanas sistēmas kvalitātei ir liela nozīme iekštelpu klimata veidošanā. Tā nodrošina, ka arī sīkākās putekļu daļiņas un alergēni tiek rūpīgi savākti, nevis izpūsti cauri filtriem atpakaļ telpā.

Pilnībā mazgājama putekļu tvertne

Putekļusūcēja tīrīšana tagad ir kļuvusi vēl vienkāršāka un higiēniskāka. Pēc katras tīrīšanas reizes tas atgriežas tīrīšanas stacijā, kur pats automātiski iztukšo visu savākto putekļu maisā. Putekļu maiss atrodas hermētiskā tvertnē, kuras ietilpība ir 2,5 l. Tā ir pilnībā mazgājama. Atkarībā no noslodzes un putekļu apjoma, tvertni nepieciešams tīrīt reizi vienā līdz trijos mēnešos.

Ierīces vadība, izmantojot Wi-Fi

Ja ierīce ir savienota ar Wi-Fi, to var vadīt un kontrolēt no jebkuras vietas, jebkurā laikā. Pat esot ārpus mājas. Lietotnē SmartThings var attālināti iestatīt telpu tīrīšanas grafiku un sekot līdzi uzkopšanas gaitai reāllaikā – redzēt putekļusūcēja atrašanās vietu, uzkopšanas progresu, pārtraukt vai īslaicīgi apturēt tīrīšanu, kā arī pārskatīt tīrīšanas vēsturi. Mājokļa kartē iespējams iezīmēt “no-go” zonas jeb zonas,  kurās putekļusūcējam būs liegta piekļuve.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top