Tehnoloģijas

Sankciju dēļ Rolls-Royce vairs nepiegādās Baltkrievijas BelAZ rūpnīcai dzinējus

Sankciju dēļ Rolls-Royce vairs nepiegādās Baltkrievijas BelAZ rūpnīcai dzinējus

Foto: BelAZ 75710 – Zoya54.list.ru/depositphotos.com

Lielbritānijas kompānija Rolls-Royce Group piegādāja dzinējus Baltkrievijas autobūves uzņēmumam BelAZ, kuri tika uzstādīti lielas kravnesības karjeru automašīnās. 

Rolls-Royce Group atteikuma vēstulē, kura adresēta Professional Union of Belarusians in Britain ir minēti iemesli – Eiropas sankcijas pret Baltkrievijas Republiku, kā arī Lukašenkas režīma cilvēktiesību pārkāpumi.

No Rolls-Royce Group vēstules: Pēc izmeklēšanas beigām Rolls-Royce rīkojās saskaņā ar savu rīcības kodeksu, korporatīvajām vērtībām un juridiskajām saistībām. Saskaņā ar nesenajām ES sankcijām, kas uzliktas BelAZ, no 2021. gada 22. jūnija Rolls-Royce slēdz visus darījumus ar BelAZ un visiem klientiem, kuri pieder vai daļēji pieder BelAZ kompānijai.

Rolls-Royce Group sadarbojās ar BelAZ  caur savu meitasuzņēmumu MTU Friedrichshafen GmbH, kas atrodas Vācijā. To 1909. gadā dibināja Vilhelms Maibahs un viņa dēls Karls. Uzvārds jums var šķist pazīstams: gan tēvs, gan dēls tajā pašā 1909. gadā nodibināja Maybach-Manufaktur uzņēmumu. Tas pirmsākumos ražoja dzinējus Zeppelin dirižabļiem. Tagad MTU Friedrichshafen GmbH nodarbojas ar iekšdedzes dzinēju ražošanu. Tos izmanto lidmašīnās, helikopteros, kuģos, automašīnās, naftas platformās.

Rolls-Royce Group plc nejaukt ar Rolls-Royce Motor Cars. Pēdējais nodarbojas ar automašīnu ražošanu. Neskatoties uz to abus uzņēmumus vieno simts gadu vēsture, kaut tagad viņiem ir tikai kopīgs nosaukums. Rolls-Royce Motor Cars kopš 1998. gada pieder BMW.

Rolls-Royce Group piegādāja MTU Detroit Diesel 16V4000 dzinējus priekš BelAZ jaudīgākās automašīnas – БелАЗ-75710.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top