Mainings

Rumānijas Izglītības ministrijas vietne mainingo kriptovalūtu ar apmeklētāju datoriem

Monero slēptais mainingsSaskaņā ar vietējo ziņu avotu Hotnews tiek ziņots, ka Rumānijas Izglītības ministrijas tīmekļa vietne edu.ro izmanto savu apmeklētāju datorus kriptovalūtu ieguvei.

Kā tiek apgalvots – pretvīrusu programmatūras kompānijas Avira un Adguard ir brīdinājušas lietotājus, ka vietne tikusi atzīmēta kā tāda, kurā iegūst kriptovalūtu. Hotnews arī paziņojis, ka Rumānijas Nacionālās datordrošības incidentu jomas reaģēšanas grupas aģenti nodarbojas ar šo jautājumu.

Šogad iepriekš tā pati aģentūra ziņoja, ka vairāk nekā 150 domēnu ar paplašinājumu .ro tika izmantoti scenārija CoinHive izvietošanai, kas iegūst kriptovalūtu Monero.

Kopš tā laika vadošās pretvīrusu kompānijas ir klasificējušas CoinHive kā ļaundabīgu programmatūru, jo tā slepus mainingo kriptovalūtas bez lietotāja atļaujas. Ieguves akts var arī pārslogot upura procesoru, neļaujot datoram normāli funkcionēt.

Saskaņā ar šā gada pirmā ceturkšņa datiem kriptodžekings ir pieaudzis par 4000%, un šis skaitlis turpina augt. Maija beigās drošības speciālisti ir konstatējuši arī jaunu ļaundabīgu maininga programmu Apple ierīcēm.

Šī ziņa ir amizanta un nekādā ziņā nebūtu asociējama ar panikas celšanu, jo, salīdzinot ar “tīrajām” mājas lapām, monero maininga apsēstās vietnes tomēr ir procentuāli mazs skaits.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top