Tokeni

Kāpēc projekti sadedzina savus tokenus?

 

Kāpēc projekti sadedzina savus tokenus

Tokenu sadedzināšana – tā ir noteikta daudzuma tokenu (vai monētu) iznīcināšana, lai samazinātu to skaitu apgrozībā. Šo metodi veiksmīgi izmanto jaunuzņēmumi, tradicionālie uzņēmumi un pat globālās korporācijas gadījumā ar to akcijām.

Kāpēc tas vajadzīgs

Tokenu sadedzināšanas galvenais mērķis ir diezgan vienkāršs – kompānijām ir jāuztur savu aktīvu cenas pieaugums. Turklāt katram kripto jaunuzņēmumam ir jāgarantē precīza, funkcionāla un ienesīga tokenu izmantošana sava projekta ekosistēmā.

Tokenu izpirkšanas un sadedzināšanas procesiem ir visas izredzes kļūt par jaunu standartu nākamajai ICO industrijai, ja jaunuzņēmumi šo procedūru izpildīs saprātīgi un godīgi, kā arī varēs pierādīt savu ekonomisko dzīvotspēju. Lūk, kāpēc kompānijai vienmēr jāsniedz pierādījumi par to, ka tā ir sadedzinājusī savus tokenus.

Šis attīstības modelis paredz pakāpenisku monētu daudzuma samazināšanu cirkulācijā un to pieprasījuma palielināšanu. Projekti faktiski var veikt savus dezinflācijas pasākumus ar vairākiem mehānismiem tokena cenas paaugstināšanai. Šai nolūkā tos var izpirkt no biržām, lai pēc tam sadedzinātu, vai ieviest lojalitātes programmas, kas stimulēs “holderus” par ilgstošu atturēšanos no monētu pārdošanas.

Reizēm pietiek tikai uzturēt baumas par iespējamo monētu iznīcināšanu. Piemēram, TRON dibinātājs Džastins Sans saviem sekotājiem aizvien atgādināja par projekta tokenu sadedzināšanu savos strīmos. Un kaut arī citi jaunuzņēmuma pārstāvji baumas neapstiprināja – ažiotāža ap monētām pakāpeniski pieauga. Visbeidzot, jūnijā kompānija veica miljardu TRX tokenu sadedzināšanu.

Pastāv vēl vairāki scenāriji, kuru gadījumā monētu sadedzināšana būtu izdevīga.

Tokenu vērtīguma palielināšana

Jo mazāk tokenu tiek tirgots biržās, jo augstāks ir to maiņas kurss (vienkārša pieprasījuma un piedāvājuma likuma sakarība). Vairumam projektu jau tā ir ierobežota emisija, bet sadedzināt monētu skaitu apgrozībā vienalga vajag pakāpeniski, lai neiedragātu kripto tirgus līdzsvaru.

Pēc tāda scenārija rīkojas birža Binance, kas savus tokenus sadedzina katru ceturksni. Tādējādi kompānija padara savu aktīvu pievilcīgu investoriem ilgtermiņa perspektīvā.

Kļūdu labošana

Reizēm izstrādātāji var izlaist relīzē produktu ar bagu, kuru var “izārstēt” tikai sadedzinot tokenus. Šādas problēmas ietver lieku emitēto monētu daudzumu, nejaušu kļūdainas adreses izveidi vai emisijas palielinājumu tehnisku kļūdu dēļ.

Tamlīdzīga veida nepatikšanas ir viegli risināmas – ir tikai jānosūta vajadzīgais daudzums tokenu uz adresi, no kuras tos nevarēs izvadīt. Būtībā pats termins “sadedzināšana” ir mazliet nepareizs. Monētas pašas par sevi nepārstāj pastāvēt, tās vienkārši “apglabā” nevienam nepieejamā makā.

Atbrīvošanās no pārpalikumiem ar ICO

Vairums projektu ierobežo tokenu daudzumu, kurus tie grasās pārdot ICO laikā. Dažos gadījumos jaunuzņēmumam neizdodas aizvērt visus savus mērķus saistībā ar kraudfandingu un daļa kriptovalūtas paliek kompānijas makos. Izstrādātāji bieži vien pārdod atlikušos tokenus tirgū, lai iegūtu labu peļņu.

Tomēr daudz labāks scenārijs – sadedzināt nepārdotos tokenus. Tātad komanda saviem investoriem apstiprina, ka tā biznesa mērķiem izmantot tikai piesaistītos līdzekļus. Tādējādi ICO ienākumu pamatojums ir tokenu faktiskais pieprasījums, kas ir pietiekami taisnīgi tirgum un holderiem.

Dividenžu nodrošināšana

Ja projekts laiž apgrozībā security token, tā investorus var salīdzināt ar tradicionālo akciju turētājiem, kuri saņem dividendes. Kompānija izpērk tokenus un tos sadedzina, līdz ar to radot deficītu tirgū.

Turklāt dividenžu izmaksu vietā jaunuzņēmumi var vienkārši paaugstināt savu digitālo aktīvu vērtību, sadedzinot liekos tokenus. Lai vēl vairāk ieinteresētu investorus, izstrādātāji ievieš veselas dedzināšanas un stimulēšanas programmas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top