Tehnoloģijas

Saikne Starp Tornado Cash izstrādātāju un Krievijas Federālo drošības dienestu

Saikne Starp Tornado Cash izstrādātāju un Krievijas Federālo drošības dienestu

Kriptovalūtu miksera Tornado Cash izstrādātājs Aleksejs Percevs iepriekš strādājis kompānijā, kas saistīta ar Krievijas Federācijas Federālo drošības dienestu (FDD). To vēsta Fortune, atsaucoties uz analītiskās kompānijas Kharon pārskatu.

8. augustā OFAC sankciju sarakstā iekļāva vietni Tornado Cash, kā arī ar to saistītās 39 Ethereum- un 6 USDC adreses. Saskaņā ar resora datiem – kopš servisa izveides brīža 2019. gadā, to izmantojot, noziedznieki ir atmazgājuši kriptovalūtu vairāk kā 7 miljardu dolāru apmērā. Daļa līdzekļu saistīta ar Ziemeļkorejas hakeru grupējumu Lazarus Group.

12. augustā Nīderlandes likumsargi arestēja Tornado Cash izstrādātāju uz aizdomu pamata par saistību ar līdzekļu atmazgāšanu un noziedzīgu finanšu plūsmu slēpšanu caur mikseri. Vēlāk kļuva zināms, ka runa ir par 29 gadus veco Percevu.

Varas iestāžu rīcība izraisīja rezonansi globālajā kripto kopienā, kas bija nobažījusies par uzbrukumu atvērtā pirmkoda programmatūras sfērai. Amsterdamā notika mītiņš Perceva atbalstam, Tornado Cash izstrādātājus aizstāvēja Cardano dibinātājs Čārlzs Hoskinsons.

Tomēr nacionālās drošības eksperti uzskata, ka sabiedrības rīcībā nav pilnīgas informācijas par ASV valdības sankciju iemesliem – atzīmē laikraksts.

Saskaņā ar Kharon pārskatu – mikseris izmanto programmatūru, ko izstrādājusi Delavēras štatā reģistrētā korporācija TraxSec. Percevs ir tās dibinātājs un izpilddirektors (CEO).
2017. gadā viņš strādāja par informācijas drošības un smartkontraktu speciālistu uzņēmumā “Digitālā drošība”. 2018. gadā Krievijas Federācijas Finanšu ministrija identificēja kompāniju, kā materiālā un tehniskā atbalsta sniedzēju FDD kopš 2015. gada.

Šis puisis strādāja [“Digitālā drošībā”] un pats veica pārvarēšanas testus. Bet pēc tam Finanšu ministrija identificēja, ka kompānija palīdz FDD veikt uzlaušanu”, – teica Kharon viceprezidents Niks Grotauss.

Pēc “Jaunās Amerikas drošības centra” vecākā zinātniskā līdzstrādnieka Aleksa Zerdena sacītā – fakti “atklāj lielas uzticēšanās problēmas Tornado Cash izstrādātājiem”.
Tā ir diezgan publiska informācija, kas paskaidro – kāpēc ASV valdība un Holandes varas iestādes ir veikušas konkrētas darbības”, – viņš piebilda.

Kharon dati krasi kontrastē ar kriptovalūtu kopienas reakciju, kas paredz tikai “sliktus varas iestāžu nodomus”, – atzīmēja Zerdens.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top