Pasākumi

Sākusies pieteikšanās pirms akcelerācijas programmā mobilitātes jaunuzņēmumiem

Sākusies pieteikšanās pirms akcelerācijas programmā mobilitātes jaunuzņēmumiem

Līdz 1. septembrim pilsētvides mobilitātes jaunuzņēmumiem ir iespēja pieteikties atbalsta programmai “Urban Mobility Pre-accelerator”, kas norisināsies no 12. septembra līdz 12. novembrim. Programmas ietvaros tiks nodrošinātas dažādas lekcijas un darbsemināri par jaunuzņēmuma attīstībai svarīgiem jautājumiem, kā intelektuālo īpašumu, finanšu piesaisti, produktu pilotēšanu un citiem jautājumiem. Programma ir paredzēta jaunuzņēmumiem, kas jau ir reģistrēti Uzņēmumu reģistrā.

Eiropas pilsētas aizvien vairāk saskaras ar izaicinājumu, kā uzlabot mobilitāti pilsētā, nodrošinot lielāku pieejamību, izveidojot augstas kvalitātes un efektīvas transporta sistēmas, vienlaikus samazinot sastrēgumus, piesārņojuma līmeni un negadījumu skaitu. Prakse rāda, ka tieši jaunuzņēmumi ir celmlauži, kas var rast  efektīvus, inovatīvus un mērogojamus risinājumus šādiem izaicinājumiem, tādējādi inovāciju ekosistēmas attīstības ietvaros ir svarīgi veicināt arī jaunuzņēmu atbalsta iespējas

Inovāciju kustības VEFRESH direktors un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš norāda, ka agrīnā attīstības stadijā mobilitātes jaunuzņēmumiem ir daudz izaicinājumu. Ar daudziem komandas lieliski tiek galā pašas, citos nepieciešams padoms un atbalsts no jomas profesionāļiem. VEFRESH jaunuzņēmumu atbalsta programma “Urban Mobility Pre-accelerator” nodrošina komandām mentoringu, konsultācijas un individuālu pieeju, lai paātrinātu komandu izaugsmi un mazinātu riskus, kas saistīti ar inovatīvu produktu attīstību un demonstrēšanu.”

“Urban Mobility Pre-accelerator” ir tilts, kas palīdz jaunuzņēmumiem pāriet no agrīnām attīstības fāzēm uz biznesa stabilizāciju un izaugsmi. Tā ir paredzēta Baltijas un Eiropas jaunuzņēmumiem, kas vēlas attīstīt savu produktu vai pakalpojumu, piesaistīt papildu finansējumu, iesaistīties dažādās atbalsta programmās, kā akcelerācijas programmās, un nokļūt nākamajā uzņēmējdarbības attīstības posmā. Atbalsta programmā kopumā tiks uzņemtas sešas komandas.

Programma ietvaros jaunuzņēmumiem tiks piedāvātas lekcijas par dažādām ar  biznesa attīstību saistītām tēmām, darbsemināri ar nozares ekspertu pārstāvjiem no vietējās un reģionālās jaunuzņēmumu attīstības ekosistēmas. Papildus dalībnieki varēs pieteikties individuālām mentoringa sesijām. Programma tiks aizvadīta hibrīda formātā, atkarībā no jaunuzņēmuma vajadzībām.

Ar informāciju par pasākuma norisi var iepazīties programmas reģistrācijas lapā.

“Urban Mobility Pre-accelerator” ir daļa no pilsētvides mobilitātes inovāciju atbalsta programmas, kas tiek realizēta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) biznesa atbalsta programmas ietvaros, sadarbībā ar inovāciju kustību VEFRESH, Rīgas Domi un Rīgas Tehnisko universitāti. Iesaistīto partneru sadarbība  nodrošina ātru, ērtu un efektīvu atbalstu inovatīvu tehnoloģiju izveidē un izvietošanai pilsētvidē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top