Tehnoloģijas

Defolta risks Salvadorā ir ievērojami palielinājies bitkoina vērtības krituma dēļ

Salvadora defolts

Bitkoina vērtības straujais kritums tirgū ir palielinājis defolta iespējamību Salvadorā, ziņo The Wall Street Journal. Valsts parāds pārsniedz 24 miljardus ASV dolāru, savukārt Salvadoras aktīvu vērtība, kas tika denominēti bitkoinā un sasniedza 100 miljonus ASV dolāru, ir samazinājusies par trešdaļu (šobrīd 38 miljoni ASV dolāru). Turklāt 2023. gada janvārī Salvadorai obligācijās būs jāsamaksā 800 miljoni ASV dolāru. Maija sākumā aģentūra Moody’s pazemināja Salvadoras parādsaistību reitingu līdz Caa3, kas nozīmē “augstu defolta risku”.

Salvadoras finanšu ministrs Alehandro Selaja sacīja, ka bitkoina obligāciju emisija aizkavējusies kriptovalūtas vērtības krituma dēļ. Neskatoties uz nestabilo situāciju kriptovalūtu tirgū, 9. maijā prezidents Naibs Bukele paziņoja par 500 bitkoinu iegādi (darījuma brīdī 15,3 miljoni ASV dolāri).

Sarunas ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par aizdevumu 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā pagājušajā gadā apstājās. Abas puses joprojām risina sarunas, lai samazinātu valsts budžeta deficītu un parādu, kā arī minimizētu riskus, kas ir saistīti ar valsts pāreju uz virtuālo valūtu. Šī gada sākumā SVF aicināja Salvadoru delegalizēt bitkoinu finanšu stabilitātes risku dēļ.

  1. gada martā 14% uzņēmumu Salvadorā darījumos izmantoja bitkoinus. Saskaņā ar Valsts Tirdzniecības kameras pētījumu vairāk nekā 90% uzņēmumu norādīja, ka bitkoina atzīšana par maksāšanas līdzekli nekādā veidā neietekmēja viņu ienākumus. No 337 aptaujātajiem uzņēmumiem 71% bija klasificēti kā mazi, 13% kā vidēji un 16% kā lieli.

Februārī Naibs Bukele teica, ka viņš atvieglos kriptovalūtu investoriem pilsonības iegūšanu. Viņš piebilda, ka šim solim vajadzētu uzlabot ekonomisko situāciju valstī.

Vienlaikus šodien (17. maijā) Salvadoras prezidents plāno rīkot tikšanos ar trīsdesmit divu pasaules centrālo banku un divpadsmit finanšu iestāžu pārstāvjiem (no 44 valstīm), lai apspriestu jautājumus par pieejamību finansēm iedzīvotājiem, kuriem nav piekļuve bankai, digitālo ekonomiku, bitkoinu ieviešanu un kriptovalūtas izmantošanas priekšrocībām Salvadoras finanšu tirgū.

Avots: WJS

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top