Tehnoloģijas

Salvadoras pensionāri protestē pret bitkoina legalizāciju valstī

Salvadoras pensionāri piketē pret bitkoinu

Blanca Huezo/Twitter

Septembra sākumā Salvadorā stājas spēkā likums par bitkoinu, kā oficiālu maksāšanas līdzekli.

Tomēr ne visi valsts pilsoņi ir apmierināti ar varas iestāžu lēmumu legalizēt kriptovalūtu. Daži BTC atzīšanas pretinieki jūlijā pat rīkoja protesta akcijas.

Bitkoina opozicionāriem tagad pievienojušies arī pensijas vecuma salvadorieši. Pagājušajā piektdienā pensionāri devās gājienā pa Latīņamerikas galvaspilsētas ielām. Kā precizē televīzijas kanāls Euronews – bez pensionāriem šajā protesta gājienā piedalījās strādnieki, veterāni un invalīdi.

Par galveno faktoru, kas izraisa neuzticību digitālajai valūtai, viņi nosauc volatilitāti. Tiesas darbinieku arodbiedrības pārstāvis Stenlijs Kvinteross žurnālistiem paziņoja, ka BTC cena pastāvīgi mainās un tapēc tai nav uzticības.

Valsts šo instrumentu nekontrolē, līdz ar to tā nespēj nodrošināt transakciju drošību un caurskatāmību. Turklāt salvadorieši gandrīz neko nezina par bitkoina tehnoloģijām, – uzsvēra protesta akcijas dalībnieks.

Žurnālisti atzīmē, ka papildus prasībām atteikties no bitkoina legalizācijas protestētāji arī aicinājuši valdību palielināt viņu pensijas un pabalstus.

Avots: Twitter

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top