Tehnoloģijas

Salvadoras viceprezidents: Bitkoina legalizācija ir izvedusi valsti no krīzes

Salvadoras viceprezidents: Bitcoin legalizācija ir izvedusi valsti no krīzes

Salvadoras viceprezidents Felikss Uljoa (Felix Ulloa) sacīja, ka bitkoina kā maksāšanas līdzekļa pieņemšana palīdzēja atdzīvināt valsts finanšu un ekonomikas sektoru pēc pandēmijas.

Felikss Uljoa sacīja, ka bitkoina legalizācija Salvadorā ir būtiski atdzīvinājusi valsts ekonomiku COVID-19 pandēmijas laikā un arī pēc tās. Legalizējot bitkoinu kā maksāšanas līdzekli, ļauj tūristiem, kas ierodas valstī, viegli norēķināties par precēm un pakalpojumiem, neuztraucoties par valūtas maiņu. Bitkoins piesaista ne tikai tūristus, bet arī investorus, kuriem pieder kriptovalūta, skaidroja Uljoa.

Salvadora prezidenta Naiba Bukeles vadībā 2021. gada septembrī pieņēma bitkoinu kā maksāšanas līdzekli. Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) kritizēja viņa rīcību, aicinot atteikties no šādas rīcības. Tomēr Bukele nolēma turpināt eksperimentēt ar šo aktīvu, un tas ir pozitīvi ietekmējis valsti, uzsvēra Uljoa. “Nav šaubu, ka tūrisms un kriptovalūtu izmantošana iet roku rokā, tās palīdz veidot nākotni un atdzīvināt mūsu ekonomiku.

Mēs esam piesaistījuši daudz investoru, kuri faktiski ir apmetušies uz dzīvi Salvadorā,” sacīja Uljoa. Pagājušajā gadā Bukele informēja, ka bitkoina legalizācija ir palielinājusi uzņēmumu skaitu un nodarbinātību valstī, kā arī enerģijas ražošanu un eksportu, un tas viss bez nodokļu palielināšanas. Martā Bukele aicināja ārvalstniekus pārcelties uz Salvadoru, solot atcelt nodokļus tehnoloģiju uzņēmumiem, lai padarītu valsti par pasaules kriptovalūtu centru.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top