Tehnoloģijas

Kompānijas Elliptic analītiķi ir atklājuši 400 pakalpojumu sniedzējus, kas ļauj anonīmiem lietotājiem iegādāties kriptovalūtu par rubļiem

Samainīt rubļus pret kriptovalūtu

Analītikas kompānija Elliptic ir publicējusi ziņojumu, kurā aprakstīja, kā Krievijā var izmantot kriptovalūtu, lai apietu ekonomiskās sankcijas. Uzņēmums darbojas kopš 2013. gada un savu iespēju robežās sniedz ieguldījumu cīņā pret naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no sankcijām, izmantojot kriptovalūtu.

Elliptic veica datu analīzi, lai gūtu ieskatu darījumos ar kriptovalūtu Krievijā, tostarp, iespējams, sankciju sarakstā iekļauto Krievijas iedzīvotāju darījumos. Kompānijas speciālisti ir apzinājuši vairāk nekā 400 virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzēju, kuri nodrošina lietotājiem iespēju iegādāties kriptovalūtu par rubļiem (nedēļas laikā apgrozījums šajās platformās ir trīskāršojies).

Ar šiem pakalpojumu sniedzējiem ir saistītas miljoniem kriptovalūtu adrešu. Gandrīz visi viņu pakalpojumu sniedzēji ir anonīmi un neregulēti. Kompānija Elliptic ir fiksējusi vairāk nekā 15 miljonus adrešu, kas ir saistītas ar Krievijā veiktām noziedzīgām finanšu darbībām. Kompānija ir arī identificējusi tūkstošiem adrešu, kas ir saistītas ar Krievijas iedzīvotājiem, uz kuriem attiecas sankcijas.

Kompānija Elliptic ir apņēmusies nopietni pārlūkot to kriptovalūtu maciņus, kas tiek uzskatīti par saistītiem ar Krievijas amatpersonām un oligarhiem, kuriem ir piemērotas sankcijas. Kompānija sadarbojas ar valsts iestādēm un citām organizācijām, lai nodrošinātu, ka sankcijām pakļautās personas nevarētu izmantot kriptovalūtu, lai slēptu savus ienākumus.

Elliptic: “Tagad mums ir iespēja pierādīt, ka uz kriptovalūtu balstīta finanšu sistēma ar pareizu kontroli un aizsardzību būs drošāka, godīgāka un mazāk pakļauta ļaunprātīgai izmantošanai nekā tā, kas mums ir tagad.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top