Tehnoloģijas

Samsung rūpnīca Krievijā apiet sankcijas ar “paralēlo importu” no EAEU valstīm

Samsung rūpnīca Krievijā apiet sankcijas ar "paralēlo importu" no EAEU valstīm

Krievijas mediji, atsaucoties uz valdībai pietuvinātiem avotiem, ziņo, ka ārvalstu kompānijas, kas turpina ražot iekārtas Krievijas rūpnīcās, ir atradušas veidu, kā apiet sankcijas.

Kā piemēru var minēt Dienvidkorejas giganta Samsung rūpnīcu Kalugas reģionā. Šeit viņi ražo produkciju, kas tiek eksportēta uz EAEU valstīm (Baltkrievija, Kazahstāna, Armēnija un Kirgizstāna), pēc tam tos importē un pārdod atpakaļ Krievijā, izmantojot “paralēlo importu”. Rezultātā ražotāji var turpināt savu darbu, bet vienlaikus paziņot par atteikumu piegādāt preces Krievijas tirgum.

Candy-Hoover Group Krievijas pārstāvniecības vadītājs Gļebs Mišins apstiprināja, ka Samsung rūpnīca Krievijā strādā, taču nav zināms, ar kādiem komponentiem, jo Dienvidkorejas uzņēmums šobrīd oficiāli nepiegādā rezerves daļas. Viņš apstiprināja, ka Samsung pārdod televizoru krājumus no noliktavām Krievijā uz NVS valstīm, taču viņš nezina, vai iekārtas tiek atgrieztas ar “paralēlā importa” palīdzību.

Tomēr jāsaprot, ka tas problēmu pilnībā neatrisinās, jo komponentu imports uz Krieviju joprojām ir bloķēts. Tāpēc lielākā daļa uzņēmumu nolēma nemēģināt meklēt veidus, kā apiet sankcijas, bet vienkārši slēgt rūpnīcas Krievijas Federācijā. Samsung nolēma rīkoties savādāk.

“Paralēlo importu” Krievijā sauc par “pelēko” aizliegto iekārtu un citu produktu importu valstī, tas ir, bez zīmola īpašnieka piekrišanas un apejot oficiālos izplatītājus. Tas Krievijā tika legalizēts jūnijā.

Avots: Kommersant

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top