Tehnoloģijas

Sarunu festivāls LAMPA – jau šonedēļ

 

Sarunu festivāls LAMPA - jau šonedēļ

Foto: Lampa

Informāciju sagatavoja Laura Zvejniece, Sarunu festivāla LAMPA sabiedrisko attiecību vadītāja, Deep White.

No 2. līdz 5.septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sesto reizi iedegsies Sarunu festivāls LAMPA. Festivāls aicina visus, kam ir, ko teikt, un visus, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas ar virstēmu “kopā”. Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē LAMPAS studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.

“Šogad festivāls notiks ne vien divas, bet veselas četras dienas, turklāt būs kļuvis tik pieejams kā vēl nekad! Sadarbībā ar mūsu lieldraugiem “LMT Straume” un “Telia Latvia” LAMPAI virtuāli varēs pieslēgties no jebkuras vietas pasaulē, bet fiziski vēl tuvāki būsim kļuvuši rēzekniešiem un rīdziniekiem, jo pirmo reizi festivāla pastāvēšanas vēsturē apmeklētājus klātienē gaidīsim ne vien Cēsīs, bet arī vairākās studijās Rīgā un Rēzeknē. LAMPA cenšas savu saturu padarīt pieejamāku arī nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem – šogad vairākiem festivāla pasākumiem tiks nodrošināts arī tulkojums zīmju valodā un daļai pasākumu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” parūpēsies par reāllaika teksta transkripciju. Šī gada LAMPAS virstēma ir “kopā”, un visa festivāla komanda patiešām ļoti priecājas, ka tā caurvīs ne tikai LAMPAS sarunas, bet izpaužas arī kopīgā un aktīvā pašorganizēšanās procesā, padarot LAMPU pieejamu arī kopā skatīšanās vietās. Mēs aicinām ikvienu būt kopā šī gada LAMPĀ!” aicina Ieva Morica, Sarunu festivāla LAMPA direktore.

LAMPAS programma – gan filosofiem, gan praktiķiem

Festivāla pasākumu tēmas un formāti ir saglabājušies nemainīgi plaši un uzrunājoši, apliecinot, ka LAMPA ir festivāls ikvienam. Te sevi atradīs gan latviski, krieviski un angliski runājošie, gan tie, kuri vēlas apgūt zīmju valodas pamatus. Īpaši saistoša LAMPA šogad būs praktiķiem, jo līdztekus globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem (demokrātija, vērtības, liberālisms, nacionālisms u.c.), būs iespēja gūt arī pavisam praktiskus ieteikumus labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā būt zaļiem, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Vecāki varēs piedalīties diskusijās par mobingu skolās un bērnu emocionālo veselību par to, kā motivēt bērnu sportot, vai kā labāk sarunāties ar savu pusaudzi. Bet seniori dzirdēs ieteikumus, kā veiksmīgāk iekļauties darba tirgū.

Nākotnes skola, neformālā izglītība, Skola 2030, izaugsme mūža garumā, – izglītība ir tēma, kura būs aktuāla vienmēr un neizpaliks arī šī gada LAMPĀ, pateicoties festivāla izglītības satura patronam Swedbank Latvija. Tāpat arī kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas. Tas viss – gan diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, gan arī šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos, dažādos formātos vienā festivālā aptverot teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskos jautājumus un reizē neaizmirstot par vieglumu, humoru un izklaidi.

Glābt rupuci un piedzīvot īssavienojumu – LAMPA jauniešiem

Īpaša programma arī šogad tiek veidota bērniem un jauniešiem. Skatuve Īssavienojums, kuras saturu sadarbībā ar festivālu veido paši jaunieši, piedāvā piecus pasākumus, kas skatāmi gan tiešraidē, gan klātienē Splendid Palace studijā Rīgā. Vai jauniešiem pietiek interesanta, izglītojoša

satura par politiku un tās aktualitātēm sociālajos medijos un skolās? Kāpēc Latvijas teātros ir tik maz jauniešiem saistoša repertuāra? Kā palīdzēt draugam, kurš saskaries ar garīgās veselības problēmām? Un vai mēs protam pieņemt dzīves sniegtās iespējas? Saistošās diskusijās atbildes uz jauniem cilvēkiem svarīgiem jautājumiem meklēs aktīvisti no jauniešu vidus sadarbībā ar dažādu jomu ekspertiem, Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS un British Council pārstāvniecību Latvijā.

Pirmo reizi LAMPAS vēsturē Swedbank pieteiks jaunu skatuvi Save the Turtles. Tajā dažādu jomu eksperti aktualizēs vides un ilgtspējas tēmu 8-14 gadus vecu bērnu auditorijā, četros pasākumos tiešraidēs demonstrējot, kā nelieli ikdienas ieradumi ikvienam no mums palīdz līdzdarboties planētas saglabāšanā. Jaunieši varēs ne tikai vērot pasākumus tiešsaistē, bet arī aktīvi iesaistīties interaktīvās diskusijās, līdzdarboties digitālajā meistarklasē, paust savu viedokli un uzdot jautājumus.

Kopā arī no tālienes – kopā skatīšanās vietas

Ievērojot visus drošības pasākumus, klātienē šogad notiks vairāk nekā puse festivāla notikumu. Apmeklētājus gaidīs klātienes studijas Rīgā (“Gaismas pils” studija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, “Splendid Palace” studija, “Swedbank” Izglītības studija Balasta dambī), Cēsīs (Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un koprades mājā “Skola6”) un Rēzeknē (Latgales vēstniecībā “GORS”). Tāpat daži festivāla pasākumu rīkotāji apmeklējumam atvērs savus birojus, pagalmus un citas norises vietas. Tomēr interesentiem jāņem vērā, ka vietu skaits būs ierobežots. LAMPAS studijas varēs apmeklēt, vai nu savu kārtu gaidot rindā un ievērojot distanci, vai reģistrējoties apmeklējumam iepriekš. Informācija par pasākumu apmeklējuma iespējām atrodama festivāla mājaslapā pie katra pasākuma apraksta.

Vēl viens šī gada jaunums ir LAMPAS oficiālās kopā skatīšanās vietas visā Latvijā un citviet pasaulē. LAMPA mirdzēs vairāk nekā 80 vietās visā Latvijā – no Liepājas līdz Balviem, no Bauskas novada līdz Mazsalacai, kā arī Vācijā un Lielbritānijā. Kopā skatīšanās vietas meklējiet LAMPAS kartē.

Pieejama un ērta ikvienam

Lai LAMPAS saturs būtu pieejams arī nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem festivāla apmeklētājiem, daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā, un daļai tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” nodrošinās reāllaika teksta transkripciju.

Bet neapjukt plašajā LAMPAS piedāvājumā un nepalaist garām kāroto notikumu palīdzēs iespēja sastādīt savu programmu, izmantojot festivāla mājaslapā pieejamo rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot sev interesējošu pasākumu sarakstu, kuru viegli pārskatīt arī telefonā.

Vairāk informācijas: festivalslampa.lv.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadībs aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā. Festivāla norisi arī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Atvērtās sabiedrības fondi, Eiropas kultūras fonds, Konrāda Adenauera fonds, kinoteātris “Splendid Palace”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Enefit”, “DPD Latvija” un “Latvijas Valsts meži”. Festivāla tiešraidi nodrošina “LMT Straume” un “Telia Latvija”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top