Visas ziņas

Vēl viens pretendents uz Satoši Nakamoto titulu

 

pretendents uz Satoši lomu ir tagad jau mirušais datordrošības eksperts Deivs Kleimans

Džefs Garziks kripto telpā apgrozās kopš 2010. gada – tieši tad viņš par bitkoinu izlasīja kādā blogā. Uzrakstot nedaudz koda kriptovalūtas kodolam, drīz vien viņš kļuva par trešo lielāko ieguldītāju bitkoinā pēc Satoši Nakamoto un Hevina Andresena. Pēc Garzika teiktā – tas nebija gluži tas, ko viņš gaidīja. Bet viņš vienalga ir apmierināts ar rezultātu – turklāt būtiski. Septiņu gadu laikā viņš ir izdalījis izstrādātājiem 15678 BTC kā atlīdzību par darbu. Pēc monētas pašreizējās cenas tas ir ekvivalenti 100 miljoniem dolāru.

Viņš arī atzīmē, ka pagaidām mēs bitkoinus neizmantojam ikdienas maksājumiem, kā to vēlējās Satoši Nakamoto.

Garziks ilgu laiku strādāja ciešā sadarbībā ar Nakamoto, lai arī caur internetu. Tagad viņš aizvien domā, kurš tad tas var būt. Pēc Džefa versijas – visticamākais pretendents uz Satoši lomu ir tagad jau mirušais datordrošības eksperts Deivs Kleimans. Vīrietis dzīvoja Floridā.

Aiz bitkoina koda stāvošais bija nepieredzēti gudrs cilvēks, bet tostarp viņš nebija klasiskais programmēšanas inženieris ar izglītību. Deivs bija mācījies pašmācības ceļā un mēs varam izdarīt konkrētus secinājumus pēc koda rakstīšanas stila.

Pēc motocikla avārijas Kleimans bija piekalts invalīdu ratiņiem un 2013. gadā nomira no stafilokoka infekcijas. Jāatzīmē, ka Kleimana brālis iesniedza prasību tiesā pret austrālieti Kreigu Raitu, kurš mēdza sevi dēvēt par īsto Satoši Nakamoto. Aira Kleimans paziņo, ka Raits sadarbības gaitā ar Deivu Kleimanu ieguva 1,1 miljonu BTC un viņa brāļa intelektuālo īpašumu.

Saskaņā ar prasību – 2011. gadā Kleimans un Raits nodibināja kompāniju W&K Info Defense Research LLC ar vienādiem nosacījumiem. Noteiktā brīdī kompānijas rīcībā nonāca 1,1 miljons bitkoinu. Šobrīd 50 procentu Kleimana daļas būtu vairāk nekā 5 miljardi dolāru.

Tātad vēl viena versija par to, kas ir Satoši Nakamoto.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top