Visas ziņas

Satoši Nakamoto par bitkoina halvingu

BTC HALVING 2020

 

Bitkoinu nevar būt vairāk kā 21 miljons – ar to galvenā kriptovalūta atšķiras no tradicionālajām valūtām, kuras emitē valdības un kas tiek drukātas pēc to ieskatiem.

Apmēram ik pēc četriem gadiem maineru atlīdzība bitkoinu veidā tiek samazināta divreiz. Šogad, 2020. gada 12. maijā bitkoina halvings samazināja atlīdzību par iegūto bloku no 12,5 BTC līdz 6,25 BTC.

Šī maineru atlīdzības sistēma ir arī saistīta ar bitkoina maininga sarežģītību. Bitkoina blokķēde analizē maineru tīkla aktivitāti un regulē skaitļošanas jaudas apjomu transakcijām tā, lai maineri arī turpmāk varētu gūt peļņu.

Pēc Satoši ieceres – halvings samazina emisiju un padara bitkoinu deficītāku. Attiecīgi – monētu piedāvājums “atpaliek” no pieprasījuma, bet esošās inflācijas ietekme tirgū tiek mazināta un ir vieglāk kontrolējama.

  1. gadā e-pasta sarakstē ar Helu Finniju Satoši halvingu paskaidroja šādi:

“Jaunu monētu parādīšanās pasaulē nozīmē, ka naudas piedāvājums tiek palielināts par plānoto lielumu, kas ne vienmēr izraisa inflāciju. Cenas būs stabilas tādēļ, ka līdz ar monētu skaita pieaugumu pieaugs to cilvēku skaits, kuri tās izmanto.

Ja piedāvājums nepieaugs tikpat ātri kā pieprasījums – tad notiks deflācija, kad monētu vērtība pieaug. Sākotnēji monētas ir kaut kā jāsadala; tai pat laikā konstants maininga temps šķiet optimālāks.”

Tādējādi tuvākajos gados un gadu desmitos halvingu rezultātā tiks samazināta bitkoina krājumu  papildināšana. Halvingi nozīmēs arī jaunu bitkoinu veidošanas ātruma samazināšanos, un pēdējo bitkoinu plānots iegūt aptuveni 2140. gadā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top