Visas ziņas

Satoši Nakomoto – divu grāmatu autors?

Pavisam nesen interneta veikalā “Amazon” ir nonākušas divas grāmatas, kuru autors, kā norādīts, ir Satoši Nakamoto.
Saskaņā ar pieejamo informāciju “Amazon”, ir paredzēts, ka abas grāmatas – Wave and Ripple Design Book un Official Bitcoin Coloring Book – plašākai sabiedrībai būs pieejamas 28. jūnijā. Amazon autora profils liek noprast, ka šo grāmatu autors ir pats Satoši Nakamoto.

Wave and Ripple Design Book

Autora profilā arī teikts, ka “100% no viņa grāmatu autoratlīdzībām būs paredzēta zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas, kā arī vides izglītības programmu veidošanai jaunatnes atbalstam.” Paši grāmatu apraksti šķietami satur jokus par kriptovalūtas telpu un par Satoši Nakamoto mītu.

 

Satoši Nakomoto - divu grāmatu autors

Pirmajā grāmatā ir norādīts uz grāmatas nosaukumā minētā viļņu dizaina līdzību ar japāņu juzāna dizainu:
“Brīnišķīga viļņu dizaina izlase, ko izvēlējies Satoši Nakamoto. [..] Juzāna dizainu japāņu amatnieki bieži izmantoja 1900. gadu sākumā, lai greznotu savus izstrādājumus ar viļņu rakstiem.”
Otrajā grāmatā ir mazāk izsmalcināti joki, piemēram, norādot, ka tā ir “iespiesta uz izcili balta papīra.” Produkta lapā ir redzamas arī Ethereum (minēts Etheorum) izveidotāja Vitalika Buterina, Diamond James izpildirektora J.P. Morgana, un miljardiera, kā arī Bored Buffet Warden (Warren Buffett) priekšsēdētāja redakcionālās recenzijas, ar kriptotelpā pazīstamo personu un kompāniju kļūdaini norādītiem vārdiem un nosaukumiem.

Daudzi pēdējo 10 gadu laikā ir sevi dēvējuši par noslēpumaino Satoši, bet šiem apgalvojumiem tomēr nekad nav bijuši būtisku pierādījumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top