Tehnoloģijas

Saūda Arābija būvēs 120 kilometrus garu un gandrīz 500 metrus augstu debesskrāpi

Saūda Arābija būvēs 120 km garu un gandrīz 500 m augstu debesskrāpi

Saūda Arābija prezentējusi vairāk nekā 100 km gara spoguļstikla debesskrāpja Mirror Line projektu 1 triljona dolāru vērtībā, kas būs augstāks par Empire State Building (381 metrs).

Mirror Line kļūs par daļu no pilsētas ar nosaukumu Neom. Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans Al Sauds 2021. gada janvārī paziņoja, ka ir nolēmis izveidot ikonisku un laika apstakļiem neietekmējamu būvniecības projektu, kas pārspēs Ēģiptes piramīdas.

Saūda Arābija būvēs 120 km garu un gandrīz 500 m augstu debesskrāpi

Mirror Line sastāvēs no divām 487 metru augstām ēkām, kas stiepsies paralēli viena otrai caur 120 kilometriem tuksneša, piekrastes un kalnu ainavām. Princis Mohammeds bin Salmans Al Sauds vēlas, lai Mirror Line būtu gatavs līdz 2030. gadam, bet inženieri saka, ka būvniecība var ilgt līdz 50 gadiem.

Pilsēta tiks darbināta ar atjaunojamiem enerģijas avotiem. Princis uzstāj,  ka ēkas būs pilnībā oglekļa neitrālas un drošas apkārtējai videi. Pilsētai cauri kursēs ātrvilciens, kas 20 minūšu laikā nogādās no viena pilsētas gala līdz otram.

Saūda Arābija būvēs 120 km garu un gandrīz 500 m augstu debesskrāpi

Mirror Line radīs tūkstošiem darba vietu. Kad pilsēta būs uzbūvēta, tajā varēs izmitināt 5 miljonus cilvēku, kuri daļēji pārtiks no vertikālās lauksaimniecības. Saskaņā ar plānu – iedzīvotāji maksās abonēšanas maksu par trīs ēdienreizēm dienā.

Mirror Line būs arī sporta stadions 300 metru augstumā virs zemes. Mohammeds bin Salmans Al Sauds cer, ka Neom ļaus valstij vairs nebūt tik atkarīgai no naftas.

Neom pilsētas projekts jau saskārās ar kritiku, kad kļuva zināms, ka no šī rajona tiks varmācīgi izdzītas vietējās ciltis.

Ekoloģiskās plānošanas speciālisti saka, ka Mirror Line izjauks gājputnu lidojumu ceļus, un tos varēs traumēt un samulsināt ēkas spoguļstikli.

Avots: Dailymail

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top