Tehnoloģijas

“SberBank” prezentēja savu bezpilota elektromobili sešiem pasažieriem

SberAutoTech bezpilota auto

Uzņēmums “SberAutoTech”, kas ir daļa no “SberBank” ekosistēmas, ir prezentējis bezpilota elektriskā transportlīdzekļa prototipu ar nosaukumu “Flip”.

Elektromobilis ir uzbūvēts uz speciāli izstrādātas platformas, turklāt tam ir uzlādes akumulatora modulis ātrai nomaiņai tikai 5 minūšu laikā. Tiek arī ziņots, ka “Flip” kā enerģijas avotu varēs izmantot arī gāzi un ūdeņradi.

Šis risinājums faktiski novērš pašreizējos ierobežojumus attiecībā uz elektrisko transportlīdzekļu izmantošanu: ilgu standarta akumulatoru uzlādi un to augsto cenu, ko nosaka nepieciešamā elektrisko transportlīdzekļu jauda un jaudas rezerve: “SberAutoTech”

Transportlīdzekļa garums ir 3620 mm un platums 1950 mm. Tā kā iekšpusē nav parastu vadības sistēmu, tajā ir vieta sešiem pasažieriem. Automašīnu plānots izmantot kā bezpilota taksometru, kā arī kravu pārvadāšanai. Pasažieriem būs pieejama navigācija, izmantojot pakalpojumu 2GIS, mūzika no SberSvuk un video no tiešsaistes kinoteātra Okko.

“Flip” varēs atpazīt auto lietotājus pēc sejām, tas ir aprīkots ar lāzera tālmēra radaru un kameru sistēmu, kas atpazīs gājējus, šķēršļus un apkārtējos objektus. Tāpat elektromobiļa sistēma varēs apmainīties ar informāciju ar citiem elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Prototipa prezentācija gaidāma 2.–5. jūnijā Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top