BitCoin

SEC atkal apstiprinājusi, ka bitkoins nav vērtspapīrs

SEC atkal apstiprinājusi, ka bitkoins nav vērtspapīrs

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) joprojām uzskata, ka pirmā kriptovalūta nav vērtspapīrs.

Kā ziņo The Block – Cipher Technologies Bitcoin Fund iesniedzis pieteikumu slēgta intervāla fonda un investīciju kompānijas reģistrācijai. Iesniegtajos dokumentos norādīts, ka bitkoins ir vērtspapīrs. SEC darbinieki nav piekrituši šai informācijai, atsaucoties uz Haui testu un iepriekš šogad klajā laisto digitālo aktīvu analīzes instrukciju.

“Tostarp mēs neesam pārliecināti, ka peļņas gūšanai bitkoina pircēji paļaujas uz trešo personu vadības prasmēm un uzņēmējdarbības centieniem. Tādējādi – tā kā  Cipher būtībā plāno ieguldīt visus savus aktīvus kriptovalūtā, tad tā neatbilst investīciju kompānijas definējumam saskaņā ar 1940. gada Likumu par investīciju kompānijām. Kompānija nepareizi ir iesniegusi pieteikumu pēc formas N-2”, – paziņojis resors.

SEC uzsver – ja pirmā kriptovalūta būtu vērtspapīrs, tad “rastos citas būtiskas problēmas”. Piemēram, tādā gadījumā bitkoins visur tiktu kvalificēts kā “publiski piedāvājams vērtspapīrs”, bet tamlīdzīgiem Cipher fondiem būtu underwriter loma.

Turklāt Komisijā atzīmē, ka Cipher nav ņēmis vērā ar investoru tiesību aizsardzību saistītos jautājumus – īpaši saistībā ar cenu veidošanu, uzglabāšanu un tirgus manipulāciju novēršanu.

Iepriekš par to, ka bitkoins nepieder vērstpapīru kategorijai, paziņoja SEC vadītājs Džejs Kleitons.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top