Visas ziņas

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) caur tiesu cenšas panākt Telegram projekta apturēšanu

TON uz sabrukuma robežas: SEC caur tiesu cenšas panākt Telegram projekta apturēšanu
ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) paziņojusi par “ārkārtas pasākumiem un ierobežojumu” pieņemšanu saistībā ar diviem ārzonas uzņēmumiem, kas saistīti ar tokensale Telegram Open Network (TON). Par to tiek ziņots resora vietnē.
Komisijā uzskata, ka Telegram nelikumīgi izplata nereģistrētus digitālos tokenus ASV un ārpus to robežām, kam pateicoties kompānijai ir izdevies piesaistīt 1,7 mljrd. $. Telegram Group un TON Issuer Inc. par pazeminātu cenu ir pārdevušas “aptuveni 2,9 mljrd. digitālo tokenu ar nosaukumu Gram 171 sākotnējam pircējam. Tostarp 1 mljrd. tokenu tika pārdoti 39 Amerikas pircējiem”.
Telegram apņēmies piegādāt monētas Gram sākotnējiem pircējiem līdz 31. oktobrim. Turklāt SEC apgalvo, ka Telegram и TON Issuer Inc. ir piedāvājušas investoriem vērtspapīrus, atbilstoši nereģistrējot tokensale un neatklājot būtisku informāciju.

“Mūsu veiktie ārkārtas pasākumi vērsti uz to, lai novērstu ASV tirgus appludināšanu ar digitālajiem tokeniem, kuri, mūsuprāt, ir pārdoti nelikumīgi, – paziņojusi SEC tiesībaizsardzības struktūrvienības līdzdirektore Stefānija Avakjana. – Mēs apstiprinām, ka atbildētāji nav nodrošinājuši investoriem pilnīgu informāciju par Gram, Telegram biznesa operācijām, tā finansiālo situāciju, riska faktoriem un menedžmentu – kā tas prasīts vērtspapīru likumdošanā”.

Tās pašas struktūrvienības pārstāvis Stīvens Peikins atzīmēja, ka Telegram tiecas gūt labumu no primārā piedāvājuma, neievērojot sen nostabilizējušās prasības par informācijas atklāšanu, kas vērstas uz investoru tiesību aizsardzību.

“Mēs vairākkārt esam paziņojuši, ka emitenti nevarēs izvairīties no federālo likumu par vērtspapīriem ievērošanas, vienkārši nosaucot savu produktu par digitālo tokenu”, – viņš uzsvēra.
Saskaņā ar Manhetenas federālajā tiesā iesniegto pieteikumu – SEC abas kompānijas apsūdz likuma “Par vērtspapīriem” 5. (а) un 5. (с) sadaļas pārkāpšanā un pieprasa pieņemt beztermiņa tiesas aizliegumu projekta darbībai un lēmumu par līdzekļu atdošanu investoriem ar naudas sodu un procentiem.

Juriste Ketrīna Vū, kas specializējusies kriptovalūtu sfērā, atzīmēja, ka SEC rīkojums nav galīgs un resora prasību apmierināšana būs atkarīga no tiesas lēmuma.

“Pievērsiet uzmanību, ka SEC cenšas panākt tūlītēju Telegram tokenu sadales apturēšanu, kam jānotiek 31. oktobrī”.

Saskaņā ar Binance Research pētnieku teikto – lai gan TON tokensale arī tika veikts saskaņā ar 506. (c) noteikumu, kas paredz, ka visiem pircējiem jābūt akreditētiem investoriem, šīs normas darbība neattiecas uz sekundāro tirgu un jaunu tokenu Gram pārdošanu.

“Daudzi tirgus dalībnieki, tostarp es, gaidījām tamlīdzīgu notikumu attīstību. Bija neiespējami iedomāties, ka SEC nepamanīs apjoma ziņā otro lielāko aktīvu izvietošanu. Nesen Block.one tika cauri ar vieglu izbīli 24 milj. $ apmērā. Pienākusi arī Telegram kārta”, – domās dalījās geimeru maka Cashtan izpilddirektors (CEO) Dmitrijs Mačihins.

Pēc viņa sacītā – ja projekts patiešām ir pārkāpis Reg D ietvarus, tad organizatoriem draud nopietns naudas sods un kriminālvajāšana.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top