Tehnoloģijas

SEC ir apstiprinājusi 11 pieteikumus spot bitcoin ETF

SEC ir apstiprinājusi visus 11 pieteikumus spot bitcoin ETF

10. janvāra vakarā ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) paziņoja, ka ir apstiprināti 11 pieteikumi biržā tirgotiem ieguldījumu fondiem, kuru pamatā ir pirmā kriptovalūta.

Starp apstiprinātajiem emitentiem ir Bitwise, Grayscale, Hashdex, BlackRock, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity un Franklin Templeton. Paredzams, ka tirdzniecība sāksies 11. janvārī.

Pēc rūpīgas izskatīšanas Komisija ir secinājusi, ka priekšlikumi ir saderīgi ar Biržas likumu un valsts vērtspapīru biržai piemērojamiem noteikumiem un regulām,” teikts dokumentā.

Līdz ar apstiprinājuma rīkojumu SEC publicēja priekšsēdētāja Gerija Genslera runu. Viņš vēlreiz apstiprināja aģentūras lēmumu, taču atzīmēja riskus, kas saistīti ar šo aktīvu.

Saskaņā ar amatpersonas teikto pirmā kriptovalūta galvenokārt ir “spekulatīvs un svārstīgs aktīvs, kas tiek izmantots arī nelikumīgām darbībām, tostarp izspiešanas datorprogrammās, naudas atmazgāšanai, sankciju apiešanai un terorisma finansēšanai”.

Lai gan mēs šodien esam apstiprinājuši konkrētu bitcoin-ETP kotēšanu un tirdzniecību, mēs neesam apstiprinājuši pašu bitcoin. Ieguldītājiem joprojām jābūt piesardzīgiem attiecībā uz daudzajiem riskiem, kas saistīti ar to un produktiem, kuru vērtība ir saistīta ar šo aktīvu,” viņš piebilda.

Apstiprinošais rīkojums attiecas uz 19b-4 veidlapām, bet emitentiem ir nepieciešams papildu S-1 apstiprinājums, lai uzsāktu tirdzniecību biržās. Komisija pašlaik izskata šos dokumentus, domājams, līdz tirdzniecības sākšanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top