Visas ziņas

SEC izvirza apsūdzības Stīvena Sigāla virzītā ICO organizatoriem

Tiesa Stivenam Sigalam par ICO

Stīvens Sigāls – Foto: Markus Wissmann / Shutterstock.com

ASV vērtspapīru un biržu komisija (SEC) izvirzījusi apsūdzības trim personām par krāpniecisku ICO organizēšanu, tostarp par projektu Bitcoiin2Gen, kuru 2018. gadā virzīja aktieris Stīvens Sigāls.

Saskaņā ar SEC 1. februāra paziņojumu – Bitcoiin2Gen dibinātājs Džons DeMarrs, Start Options dibinātājs Kristians Krstičs un promouters Robins Enoss ir apmānījuši investorus vairāk nekā 11 milj. $ apmērā divos krāpnieciskos ICO, kas tika organizēti laika periodā no 2017. gada decembra līdz 2018. gada maijam.

SEC apgalvo, ka Krstičs un DeMarrs maininga un tirdzniecības platformu Start Options sāka virzīt 2017. gada decembrī. Tolaik viņi sniedza nepatiesus paziņojumus par to, ka tā ir “lielākā kripto birža pēc apjoma un likviditātes pret eiro”.

No 2018. gada janvāra līdz maijam trijotne sāka virzīt ICO Bitcoiin2Gen (B2G). SEC apsūdzēja organizatorus par apzinātu krāpniecisku reklāmas materiālu izplatīšanu investoriem.

Regulators apgalvo, ka Bitcoiin2Gen nepatiesie solījumi ietvēra B2G savietojamību ar Ethereum, savukārt savāktos līdzekļus organizatori solīja reinvestēt maininga platformas izstrādē. Tomēr – pēc SEC datiem – “Bitcoiin2Gen bija fikcija, un Krstičs un DeMarrs nelikumīgi piesavinājās miljoniem dolāru investoru līdzekļu”.

Krstičam un DeMarram izvirzītas apsūdzības par krāpniecību un vērtspapīru reģistrācijas noteikumu pārkāpumiem.

Šķiet, ka Bitcoiin2Gen organizatori – bez investoriem – ir apmānījuši aktieri Stīvenu Sigālu, kuram solīja 750 000 $ B2G un 250 000 $ skaidrā naudā par ICO virzīšanu 2018. gadā. Tomēr Sīgals apgalvo, ka par ICO virzīšanu faktiski saņēmis tikai 157 000 $.

  1. gada februārī SEC apsūdzēja Sigālu par to, ka viņš nav atklājis informāciju par atlīdzību, kas saņemta apmaiņā pret ICO virzīšanu savos sociālajos tīklos. “Neatzīstot un neatspēkojot SEC apsūdzības” – Sīgals ir piekritis izmaksāt 157 000 $, kurus viņš saņēma par reklāmu, un soda naudu 157 000 $ apmērā.
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top