Tehnoloģijas

Septembra kriptovalūtu tirgus apskats: turpinās kāpums un nākotnes gaidas ir pozitīvas

Septembra kriptovalūtu tirgus apskats: turpinās kāpums un nākotnes gaidas ir pozitīvas

Divas lielākās kriptovalūtas Bitcoin (BTC) un Ethereum (ETH) septembrī turpināja uzrādīt nozīmīgu pieaugumu – BTC bija kāpums par 6,5 % un ETH par 4,5 %. Trešās lielākās kriptovalūtas pēc tirgus kapitalizācijas BNB pieaugums mēneša laikā bija pieticīgāks – par 2 %, norāda Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.

Bitcoin vērtība mēneša sākumā bija 23 919 eiro, bet mēneša beigās sasniedza 25 547 eiro. Mēneša laikā cenu izmaiņas bija salīdzinoši nelielas, tostarp zemākā cena bija 23 337 eiro, bet augstāko cenas līmeni sasniedza mēneša beigās. 

Septembra sākumā Ethereum varēja iegādāties par 1518 eiro, bet mēneša beigās tā cena sasniedza 1587 eiro. Zemākā ETH cena bija 12. septembrī, kad tā uz īsu brīdi noslīdēja līdz 1431 eiro. Arī ETH cenas maksimumu sasniedza mēneša pēdējā dienā.

BNB cena septembra sākumā bija 200 eiro, bet uz mēneša beigām tā pieauga līdz 204 eiro. BNB zemākā cena septembrī bija 191 eiro, bet augstākā cena – 207 eiro. 

No mazākām kriptovalūtām septembrī būtisku kāpumu piedzīvoja blokķēžu savienošanas risinājumus piedāvājošais Chainlink (+35 %) un MakerDAO (+37 %), kas ir decentralizēta lēmumu pieņemšanas platforma.

Tirdzniecības aktivitāte kriptovalūtu tirgū septembrī kopumā bija salīdzinoši pieticīga. Tāpat septembrī saglabājās salīdzinoši augsta korelācija ar tradicionālajiem akciju tirgiem un Federālo rezervju sistēmas lēmumi par procentu likmēm joprojām bija nozīmīgākais cenu virzītājspēks. Pozitīvu noskaņojumu tirgū pēdējās mēneša dienās veicināja ASV valdības pagaidu risinājums parāda griestu paaugstināšanai.

Vēsturiski oktobris kriptovalūtām ir bijis peļņas mēnesis. Tāpēc kriptovalūtu kopienā ir ieviesies termins “Uptober”, kas norāda uz cenas pieauguma gaidām un optimismu sagaidot oktobra mēnesi. Pamatu šim optimismam sniedz arī nākamajā pavasarī sagaidāmais Bitcon ieguves samazinājums uz pusi, kā arī iespējamā kriptovalūtu ETF apstiprināšana ASV biržās un web3 tehnoloģiju ieviešanas līmenis.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top